Gulyás Gergely elmondta, miért olyan érdekes a magyar jobboldal külföldön
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter volt az egyik vendég a Mexikóban megrendezett CPAC-en, amelyen a miniszter beszédet is mondott.
Gulyás, aki kiemelte, hogy sajnos nem beszél spanyolul, ezért angolul tudja előadni a mondandóját, azzal kezdte, reagálva a világ minden tájáról érkező felszólalókra, hogy „láthatjuk, hogy nincs túl nagy távolság, amikor a konzervatív erők összefognak, hogy megmutassák egységüket és erejüket. A nemzetközi CPAC létrehozója vagy létrehozása valóban józan ész volt”.
„Megértettük azt az egyszerű igazságot, hogy egységesen nyerünk, és megosztva pedig veszítünk. Az egyik legsúlyosabb válsággal kell szembenéznünk a II. világháború óta” – vonta le a következtetéseket.
A miniszter megismételte, hogy azon túl, hogy az orosz agresszió megsértette Ukrajna területi integritását, még az energiabiztonságot is veszélybe sorolta, és az egekbe emelte az energiaárakat.
Ronald Reagan volt amerikai elnök szavait idézte fel az 1981-es CPAC konferenciáról, abból az évből, amelyben ő is született. Reagan akkor a nagyság és az igazság kapcsolatáról beszélt.
„Az igazság keresése közben nem szabad megfeledkeznünk egy alapvető elemről! Soha nem felejthetjük el, hogy honnan származunk, hol vannak a gyökereink, ami egyben azt is jelenti, hogy tiszteletben kell tartanunk a konzervatív alapértékeinket: az egyéni szabadságjogot, a jogállamiságot, a költségvetési felelősséget, a szabad piacokat, a keresztény örökséget és az emberi méltóságot” – idézi a Mandiner.
Nem feledkezett meg azonban arról sem, hogy a magyar jobboldalról, és a nemzetközi érdeklődésről is mondjon néhány szót:
„Európa szívében Magyarország ezeréves történelemmel rendelkezik, gazdag kultúrával, és azokkal az erős tartalékokkal, amelyek segítettek a nemzetnek túlélni a múltban is. Ez azért volt lehetséges, mert a magyarok mindig is valódi küzdők voltak.Harminckét évvel ezelőtt megnyertük hosszú szabadságharcunkat a kommunisták ellen” – mondta.
Feltette a kérdést: A magyar államnak 10 millió lakosa van, de egy 15 milliós nemzet vagyunk világszerte. Úgyhogy Mexikóvárosnak kétszer annyi lakosa van, mint az én hazámnak. Miért vagyunk tehát ennyire érdekesek nemcsak konzervatív barátainknak, hanem a haladó liberálisoknak is szerte a világon?”