Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Elon Musk óvatosan elejtette, becsődölhet a Twitter

Nem telik el úgy nap, hogy a Twitter újdonsült tulajdonosa, Elon Musk ne borzolná a kedélyeket újabb meghökkentő kijelentéseivel vagy tetteivel: ezúttal azt sugallta, hogy a cég becsődölhet.

...svg content...Fotó: MTI/AP/Jeff Chiu
Smart
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Elon Musk immáron két hete tulajdonosa a Twitternek, ám a pár hét alatt olyan sok dolog történt, hogy lassan követni sem lehet. Mióta átvette a platformot, tömeges elbocsátásokba kezdett, többek között a biztonsággal, adatvédelemmel és megfelelőséggel foglalkozó felsővezetőknek is búcsút intett.

A világ leggazdagabb embere pedig ezúttal azt sugallta, hogy a közösségi médiaplatform financiális jövője elég kényes, e kijelentésére pedig azt követően került sor, hogy Yoel Roth, a biztonsági és integritásért felelős vezető – akit azért neveztek ki, hogy nyilvánosan foglalkozzon a hirdetők és a felhasználók platformmal kapcsolatos aggályaival – felmondott. Soron kívül Andrei Mangra zokogva adott interjút, késsel kergették a támadói a lakásában

A Guardian értesülései szerint azon a napon, amikor Musk megkezdte a tömeges elbocsátásokat, több jelentés szerint is közölte az alkalmazottakkal, hogy „a csőd nem kizárt”. Majd lemondott három kulcsfontosságú vezető, amire már a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) is felkapta a fejét, s figyelmeztetésben részesítette Muskot.

Musk szerint nehéz gazdasági helyzetben van a Twitter

Musk első körben egy e-mailben tájékoztatta az alkalmazottakat a helyzetről, majd egy értekezletet is összehívott az ügyben: az egyik e-mailben Musk azt írta, hogy a vállalat nehéz gazdasági helyzetben van, ezért kiemelkedően fontosnak tartja a „kék pipát”, vagyis a Twitter Blue elnevezésű előfizetést a vállalat jövője szempontjából.

Úgy fogalmazott, jelentős előfizetési bevételek nélkül a Twitter „jó eséllyel nem fogja túlélni a közelgő gazdaági visszaesést”, kiemelve, hogy „bevételeink közel felének az előfizetésből kell származnia”.

Az egyik alkalmazott úgy nyilatkozott az összehívott értekezletről, hogy Musk látszólag elbagatellizálta a dolgozók aggodalmait annak kapcsán, hogy a jelentősen csökkentett létszám mellett nem fog érvényesülni a munka és a magánélet közötti egyensúly, továbbá, hogy a cég a jövőben nehézkesen fogja tudni betartani az adatbiztonsági előírásait.

Az a fránya Twitter Blue

A Twitter Blue szerdán startolt el, melynek lényege, hogy a felhasználók 8 dollár ellenében hitelesíthetik fiókjukat a platformon. A probléma csak az, hogy az indulás óta számos olyan profilt is hitelesítettek az összeg ellenében, melyek egyértelműen másnak adták ki magukat, jellemzően híres politikusoknak.

A polgárjogi csoportok pedig annak kapcsán fogalmazták meg aggodalmaikat, hogy a Twitter Bule megvásárlásának korlátlan lehetősége, valamint a tartalommoderálás irányelveinek problémái miatt elterjedhet a gyűlöletbeszéd és a dezinformációk sora is a platformon.

Derrick Johnson, a National Association for the Advancement of Colored People polgárjogi szervezet elnöke például úgy fogalmazott:

„Soha életemben nem láttam még, hogy egy milliárdos ennyire könyörögjön 8 dollárért. Nyilvánvaló, hogy erőfeszítéseink, mint például a vállalatok felszólítása, hogy ne hirdessenek a Twitteren, célba érnek. A vállalatokat felelősségre kell vonni, és ez alól a Twitter sem kivétel. A gyűlöletbeszédnek és a dezinformációnak sehol sincs helye.”

Reagált a kormány Románia és Bulgária schengeni csatlakozására

A magyar kormány nemrég reagált Románia és Bulgária schengeni csatlakozására.