Több mint 11 ezer dolgozójától válik meg a Facebook anyavállalata, a Meta
A vezetőket már korábban tájékoztatták, az érintetteket pedig emailben értesítik, akik némi kompenzációt is kapnak a cégtől.
A Facebook anyavállalata, a Meta nemrégiben hozta nyilvánosságra, miszerint a munkaerő 13 százalékát, azaz több mint 11 ezer alkalmazottat bocsát el egy szélesebb körű átszervezés részeként, amelynek célja a költségek drasztikus csökkentése.
Az érintettek emailben kaptak tájékoztatást, akik kompenzációként legalább hat heti fizetésüket fogják megkapni, valamint további kétheti bérüket minden egyes évért, amelyet a vállalatnál töltöttek – írta a Sky News.
Zuckerbergnek az elégedetlen részvényesekkel is szembe kell néznie
A Wall Street Journal kedd este számolt be arról, hogy a cég vezérigazgatója, Mark Zuckerberg már tájékoztatta a vezetőket az ügy kapcsán, valamint jelentős leépítést vázolt fel, külön megemlítve az érintett területeket.
Állítólag a saját, „túlságosan optimista” növekedési tervei miatt vállalta a felelősséget a munkahelyek leépítésének szükségességért, valamint szembe kellett néznie a legfőbb részvényesek elégedetlenségével is, akik a költségek csökkentésére szólították fel a bevételek visszaesése miatt.
Az Euronews szerint közülük sokan aggódnak amiatt, hogy a Metaverse túl hangsúlyos lett a cégen belül, holott jelenleg nem igazán nyereséges, az elmúlt hetekben pedig 80 milliárd dollárral csökkent a vállalat részvényeinek értéke.
A Meta elbocsátásokkal kapcsolatos híre talán nem is számít akkora „újdonságnak”, ugyanis Elon Musk csaknem a felére csökkentette a tulajdonába kerülő Twitter alkalmazottainak a számát, a Microsoft pedig állítólag 1000 főtől vált meg októberben.