Napi 1.5 milliárd forintnál is többet veszít a Twitter
A Twittert nemrég felvásároló Elon Musk tájékoztatása szerint naponta négymillió dollárt, mintegy 1.6 milliárd forintot veszít a vállalt, ez pedig indokolttá teszi a munkatársak elbocsátását.
Az elbocsátottak teljes létszámát nem részletezve Musk elmondta, amikor a vállalat naponta mintegy négymillió dollárt veszít, nem lehet csak látszatintézkedéseket hozni, mert azok legfeljebb csak időszakos jelleggel orvosolják a problémát.
Bár Musk nem közölte, pontosan hány embertől válik meg a Twitter, az amerikai sajtó szerint több mint 3700 dolgozót bocsátanak el, ami a vállalat globális létszámának több mint felét jelenti.
Musk pénteken jelezte, hogy a platform drasztikus bevételcsökkenést regisztrált, ami annak köszönhető, hogy több hirdető is távozott, miután aktivista csoportok állítólag nyomást gyakoroltak a cégekre a hirdetések miatt.
Ami az elbocsátott alkalmazottakat illeti, Musk elmondta, hogy mindannyiuknak háromhavi fizetésnek megfelelő kompenzációt ajánlottak fel, vagyis 50 százalékkal többet, mint amennyit a törvény előír.
Néhány dolgozó azonban ennek ellenére is feljelentette a céget tisztességtelen elbocsátás miatt, mivel nem kapták meg azt a 60 napos felmondási időt, amit a Twitter székhelyéül szolgáló San Franciscóban hatályos munkaügyi törvény előír.
A cég moderálási politikájával kapcsolatban is megszólalt Musk, és jelezte, hogy az teljesen mértékben változatlan marad, majd hozzátette, hogy ellentétben a sajtóban megjelentekkel kapcsolatban, ők azt észlelték, hogy a hét bizonyos időszakaiban a gyűlöletbeszéd mértéke a korábban meghatározott szint alá csökkent.
Musk igyekezete ellenére több vállalat is úgy döntött, hogy felfüggeszti a Twitteren való hirdetést, például az amerikai mezőgazdasági és élelmiszeripari óriáscég, a General Mills, az autógyártó General Motors, vagy épp a német Volkswagen.