Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Ebben az európai országban még nőtt is a gázfogyasztás

Ebben az európai országban még nőtt is a gázfogyasztás

placeholder

A legfrissebb adatok szerint az európai összfogyasztás ugyan csökkent, de messze nem egységesen.

Az Európai Unióban augusztusban 14%-kal, szeptemberben pedig 15%-kal sikerült mérsékelni a gázfogyasztást, legfőképp az ipar és villamosenergia-ágazatban csökkentették a felhasználást.

A cikk a videó után folytatódik

A magas gázárak miatt gyárbezárások és kapacitáscsökkentések révén lehetett visszafogni a fogyasztást, a 15%-os mérséklés pedig megfelel annak az arányszámnak, melyben az EU-tagállamok korábban megállapodtak.

A spanyolok kilógnak a sorból

Az Európai Unió gáztározói jelenleg 94%-os töltöttségi szinten állnak, a tartalékolás pedig annak ellenére is folytatódik, hogy az enyhe idő miatt csökkenésnek indult a gáz világpiaci ára – írja a Portfolio.

Továbbra is Németország a kontinens legjelentősebb gázfelhasználója, így a csökkentés mértéke is hatalmas, augusztusban 28, szeptemberben pedig 7,4%-kal tudták mérsékelni a gázfelhasználást.

Ellenben Spanyolországgal, ahol mindkét említett hónapban magasabb fogyasztást regisztráltak. Ez elsősorban az aszály miatt csökkentett kapacitással működő vízerőműveknek köszönhető, ami miatt nagyobb szükség volt a gázerőművekre.