Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Legalább 11 embert öltek meg a dzsihadisták egy Burkina Faso-i rajtütés során

Egy megbízható forrás beszámolója alapján a halálos áldozatok száma emelkedhet a közeljövőben, ugyanis két személyt még mindig keresnek.

...svg content...Fotó: Ibrahim Traore parancsnoknak, Burkiana Faso új katonai vezetőjének a támogatói orosz zászlót lengetnek Ouagadougouban 2022. október 2-án. A katonaság 2022. szeptember 30-án megbuktatta Burkina Faso elnökét, Henri Sandaogo Damiba alezredest, és átvette a hatalmat a nyugat-afrikai országban. Ibrahim Traore felfüggesztette az alkotmányt, valamint elrendelte az ország határainak lezárását, valamint a politikai pártok és civil szervezetek tevékenységének felfüggesztését. MTI/AP/Kilaye Bationo
Afrika
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Az AFP-nek nyilatkozó források jelentése szerint a dzsihadisták legalább három katonát és nyolc, mellettük járőröző civil segédet öltek meg egy szombati rajtaütés során, amely egy nyugat-afrikai államban, Burkina Fasóban történt.

Egy másik forrás, aki szintén megerősítette a támadást, arról számolt be, hogy a halálos áldozatok száma emelkedhet a közeljövőben, ugyanis két személyt még mindig keresnek, akik a rajtaütés után tűntek el – írta a France 24. Soron kívül Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje

Erre azután került sor, hogy szeptember 30-án leváltották Paul-Henri Sandaogo Damiba alezredest az elnöki posztjáról, illetve egy nappal azután, hogy a puccsot vezető Ibrahim Traore parancsnok lett az ország új katonai vezetője.

Traore szerint erre azért volt szükség, mert a hatóságok Damiba ideje alatt nem tettek eleget a dzsihadisták megfékezéséhez, első intézkedéseiként pedig felfüggesztette az alkotmányt és az eddigi, átmeneti vezetésről szóló alapokmányt.

Mindemellett feloszlatta a kormányt és a parlamentet, egy 21 órától 5-ig terjedő kijárási tilalommal megtűzdelve azt, valamint fogadalmat tett, hogy legkésőbb 2024 júliusáig visszatérnek a polgári kormányzáshoz.

Az MTI szerint Burkina Faso 2015 óta olyan dzsihadista támadások célpontja, amelyeket különböző fegyveres mozgalmak, többek között az al-Kaidához, illetve az Iszlám Államhoz tartozó csoportok hajtanak végre.