A Guardian jelentése szerint a hatóságok az összes iskolát bezárták az iráni Kurdisztán tartományban, eközben pedig folyamatosak a tüntetések a városokban, az állami televíziót pedig hackertámadás érte, így egy időre leállt az adás a televízióban.
A helyi jelentések szerint iráni iskolás diákokat tartóztattak le vasárnap, egy iskola területén belül: az iráni biztonsági erők rendszám nélküli furgonokkal érkeztek, mindennemű előzetes bejelentés nélkül. A helyi közösségi médiajelentésekből is az derül ki, hogy a rezsim elleni egyre hevesebb tüntetések immáron negyedik hete tartanak az országban, a hatóságok fellépése pedig egyre agresszívabb a tüntetőkkel szemben.
A hatóságok vasárnap az összes iskolát és felsőoktatási intézményt bezárták az iráni Kurdisztán tartományban, ami egyértelmű jele annak, hogy az állam továbbra is fél a másként gondolkodóktól, miután immáron negyedik hete zajlanak tüntetések a városokban Mahsa Amini, egy 22 éves kurd nő halála miatt.
A helyi felvételek szerint vasárnap kora reggel Irán több tucatnyi városában zajlottak tüntetések, melyeken középiskolás lányok és egyetemi hallgatók százai vettek részt, eközben pedig a biztonsági erők ismételten rendkívül agresszív módon, könnygázzal, gumibotokkal, sőt, sok esetben éles lőszerrel (!) támadták a tüntetőket.
Teherán természetesen tagadja, hogy az iráni biztonsági erők erőszakot alkalmaztak volna, ami nem biztos, hogy a legjobb kommunikáció azok után, hogy hogy közel egy hónapja tüntet a lakosság a rezsim ellen, melynek hatóságai meggyilkoltak egy fiatal lányt, amiért „nem megfelelően viselte a hidzsábot”.
Szombaton Irán fő állami hírcsatornáját rövid időre elérhetetlenné tették ismeretlen hackerek, és az adást megszakították a tüntetéseket támogató képekkel és üzenetekkel. A legfelsőbb vezető, Ali Khamenei állami tisztviselőkkel folytatott megbeszélésén készült felvételeket a meghalt tüntetők képei váltották fel.
A rövid megszakítás után egy Khameneit célkeresztben és lángokban ábrázoló képet is sugároztak, melyért később az Edalat-e Ali hacktivista csoport vállalta a felelősséget: minden kép alá a „csatlakozzatok hozzánk és lázadjatok” feliratot helyezték el.
Nem sokkal később a félhivatalos Tasnim hírügynökség is megerősítette, hogy az állami televízió hírműsorát „néhány pillanatra kormányellenes ügynökök hackelték meg”. Jelenleg lehetetlen lenne megmondani, hogy a folyamatos tüntetések mekkorák voltak, főként, amiért a kormány tisztviselői rendre azt állítják, hogy „a nyugat által támogatott média hamis képet fest a szétszórt kis gyülekezésekről”, melyek állításuk szerint „gyorsan feloszlanak”.
Az iráni kormány állításai ellenére azonban a tüntetések nagyon is komoly nagyságrendűek: a norvégiai székhelyű Iráni Emberi Jogok Csoportjának szombati közlése szerint ugyanis az országos tüntetéseken legkevesebb 185 ember (!), köztük 19 gyermek vesztette életét.
A Masha Amini halála után kezdődött tüntetések támogatói szerint a gyakori és valóban spontán tüntetések egyre növekvő száma azt mutatja, hogy a fiatalok abszolút elidegenedtek az öreg és szociálisan reakciós uralkodó osztálytól, mely egyáltalán nem érti az általuk képviselt értékeket, sem attitűdjüket.
Több felvétel is készült a rendszám nélküli furgonokról, melyekkel az iráni biztonsági erők érkeztek az iskolákhoz, hogy letartóztassák a diákokat, ennek ellenére Mohammad Mahdi Kazem oktatási miniszter állította, hogy nem történt incidens. Állítása szerint a tüntetésekben részt vevő diákok szüleivel „felvették a kapcsolatot”.
A gyermekek sorsa miatti aggodalmakat azonban a Guardian első kézből erősítette meg: Mateen, egy 20 éves hallgató megosztotta, családja nagyon aggódik 16 éves húga miatt, s elmondta:
A családok félnek, és aggódnak gyermekeikért, ezért arra szólították fel őket, hogy semmiképp ne osszanak meg fotókat és videókat a tüntetésekről, különösen ne a Twitteren.
Ebrahim Raisi iráni elnök találkozott a biztonsági képviselőkkel, hogy megvitassák hogyan lehetne még ennél is „hatékonyabbá tenni a szigorítást”. A találkozót követően Irán biztonsági ügyekért felelős belügyminiszter-helyettese, Seyed Mirahmadi közölte:
Az oslói székhelyű Hengaw kurd emberi jogi csoport beszámolója szerint az iráni biztonsági erők tüzet nyitottak a tüntetőkre Szanandajban és Szakkezben, szombaton pedig két tüntető életét vesztette – a szervezet információi szerint összesen 18 kiskorú öltek meg az iráni biztonsági erők a tüntetések során. Édesanyjuk szerint pedig két további tinédzsert öltek meg a tüntetések közepette, noha az állam állítja, hogy mindketten „külön-külön öngyilkosságot követtek el”.