DK: a Vodafone felvásárlása helyett értelmes dolgokra is költhetne a kormány
A DK továbbra sem támogatja a kormány azon döntését, hogy felvásárolják a Vodafone-t, a párt egyik képviselője pedig arra mutatott rá keddi felszólalásában, hogy azt a bizonyos 715 milliárd forintot „értelmes dolgokra is fordíthatná a kormány”.
Az Országgyűlés keddi ülésén a napirend előtti felszólalásokban szó esett a Vodafone felvásárlásáról, a szankciós politikáról, valamint a veszprémi Európa kulturális fővárosa rendezvénysorozatról is, a DK politikusa pedig első körben a Vodafone felvásárlása miatt fogalmazott meg kritikákat a kormánnyal szemben.
Dávid Ferenc, a DK képviselője napirend előtti felszólalásában a Vodafone felvásárlását kifogásolta, mondván, az arra fordított 715 milliárd forintot „értelmes dolgokra is fordíthatná a kormány”, például a pedagógusok béremelésére.
„Önök a megélhetési válság kellős közepén felelőtlenül szórják a százmilliárdokat” – jelentette ki, hozzátéve: ezt minden jogi eszközzel meg kell akadályozni. Sérelmezte, hogy az ügylet eredményeként az állam kettős minőségben vesz részt a szektor életében: a verseny egyik szereplője és a szabályozás meghatározója is lesz.
A cég nettó adóssága 263 milliárd forint – mutatott rá válaszul azokra a kijelentésekre, hogy a társaság bevételéből lehet majd kiadásokat fedezni.
Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára a képviselőnek adott válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy az ellenzék hasonló kifogást emelt a gáztározók visszavásárlásakor is.
Feljelentésnek nevezte ezt az eljárását, ahogy fogalmazott, azért jelentenék fel az országot, mert a kormány bővíti az állami vagyont egy olyan szektorban, ahol eddig csak külföldi tulajdonú társaságok voltak jelen.
„Ha magukon múlt volna, még a magyar ipar maradéka sem maradt volna hazai tulajdonban” – jelentette ki.
A képviselőhöz fordulva sérelmezte, hogy Dávid Ferenc nem támogatta a minimálbér-emelést, elkótyavetyélt intézkedésnek nevezte a személyi jövedelemadó visszatérítését, a rendvédelmi szerveknél dolgozók fegyverpénzét, és az átlagjövedelemmel rendelkező családoknak már nem biztosítana kedvezményes energiatarifát.
(MTI)