A Noru tájfun döbbenetes pusztítást okozott Délkelet-Ázsiában
Az Egyesült Államokon az Ian hurrikán söpör végig, eközben pedig a Noru tájfun Fülöp-szigeteken, Vietnámban és Thaiföldön is tombol, megannyi ember kárára.
Az elmúlt hetekben attól volt hangos a sajtó (és még mindig), hogy pusztító hurrikánok, tájfunok, viharok és áradások söpörnek végig a világ számos pontján: noha az Ian hurrikán uralja a címlapokat, nem ez az egyetlen kegyetlen időjárási jelenség, mely az elmúlt héten sújtotta az országokat.
A Noru tájfun kedden csapott le a a vietnámi Da Nang városától délre, majd nyugat felé vette az irányt, egyenesen Thaiföld felé: az eredetileg „csak” trópusi viharnak indult Noru azonban szeptember 23-án a Fülöp-szigeteki tengeren nyugati irányba indult, rengeteg nedvességet magába szippantva, ezzel pedig jóval erősebbé vált.
A végül „nagyon erős tájfunná” minősített Noru vasárnap 137 kilométer/órás (!) széllökésekkel ért partot a Fülöp-szigeteken, s bár Manilán áthaladva a nedvesség hiánya miatt némiképp csillapodott, még így is legkevesebb 8 ember életét követelte, akik közül öten megfulladtak, amikor megpróbálták kimenteni a falusiakat az egyre csak növekvő árvízből.
A Közép-Vietnámon végigsöpört Noru 116 kilométer/órás széllökésekkel és gigantikus viharokkal érkezve tetőket kapott le a házakról, s sokakat érintő áramkimaradásokat okozott. A hatóságok gyors reakciója miatt több mint 800 ezer embert sikerült evakuálni még a Noru érkezése előtt, s további 4000 embert evakuáltak Északkelet-Thaiföldről, ugyanis a heves vihar miatt fennállt a veszélye a villámárvizek és az áradások kialakulásának.
A helyi meteorológiai szolgálatok előrejelzései szerint a Noru tájfun Thaiföld nyugati részén oszlik majd el, ám a heves zivatarok továbbra sem hagynak alább. Az Ian hurrikán eközben kedden csapott le Kuba nyugati részére, egészen hihetetlen, 201 kilométer/órás (!) széllökésekkel, s olyan döbbenetes pusztítást okozott, hogy a sziget teljes elektromos hálózatát kiiktatta.
Az áramszolgáltatás még mindig nem állt helyre mindenhol, a vihar pedig legkevesebb két ember életét követelte. Az Ian azonban a szokásosnál jóval melegebb tengerfelszíni hőmérséklet okán az eredeti 3-asról 4-es szintűre erősödött, majd a Mexikói-öböl felett elhaladva Florida felé vette az irányt.