Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Ursula von der Leyen fenyegető nyilatkozatára hívta fel a figyelmet Schiffer András

Az LMP volt elnöke reagált arra, hogy Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke az olasz választással kapcsolatban azt nyilatkozta, „ha nem jó irányba mennek a dolgok, megvannak az eszközeink.”

...svg content...Brüsszel, 2022. szeptember 7. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság (EB) elnöke ismerteti az európai energiaválság megoldására irányuló bizottsági javaslatokat Brüsszelben 2022. szeptember 7-én. Az uniós testület legújabb javaslatcsomagját a tagállamok energiaügyi miniszterei szeptember 9-én vitatják meg rendkívüli tanácskozásukon. MTI/EPA/Olivier Hoslet
Belpolitika
Author image

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen a héten az amerikai Princeton Egyetemen vett részt egy vitán, ahol előkerültek az olasz választások is, melyet nagy eséllyel a Giorgia Meloni által vezetett jobboldali-szélsőjobboldali koalíció nyer.

Az elnököt konkrétan arról kérdezték, nem tart-e attól, hogy az új olasz kormány esetleg olyan irányba viszi el az országot, ami ellentmond az EU értékeinek. Ő erre azt válaszolta: „Meglátjuk, milyen eredményt hoz majd az olaszországi szavazás. Ha a dolgok nem jó irányba mennek, vannak eszközeink, mint Lengyelország és Magyarország esetében.” Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

Erre kapta fel a fejét Schiffer András, az LMP volt miniszterelnök-jelöltje, aki Facebook-posztban figyelmeztetett arra, hogy milyen baljós felhangja van ennek a megnyilatkozásnak.

„Értem én, hogy Elios-ügy – anno magam tettem feljelentést”, írja, arra utalva, hogy a korrupciós ügyekben valóban megengedhetőek olyan eljárások, mint amilyet Magyarország ellen indított az Unió, azonban felhívta a figyelmet arra is, hogy Lengyelországgal kapcsolatban ilyen problémák nem merültek fel, míg Olaszországban igen gyakran.

A volt politikus éppen ezért arra vár, hogy tisztázásra kerüljön, milyen „eszközökre” gondolt von der Leyen és mi az, amit „rossz iránynak” tart, „Ha ugyanis véletlenül az derülne ki, hogy a jogállamisági mechanizmus rendelet keretein messze túllépve blokkolják a Magyarországnak és Lengyelországnak járó fejlesztési forrásokat, úgy az Európai Unióban merül fel alapvető jogállamisági probléma” – zárja a posztját.