Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Hitlerhez hasonlították II. Erzsébet királynőt az egyik iráni tévében

Elmondásuk szerint „a múlt század egyik leggonoszabb emberének nem szolgáltatott igazságot a sors”.

...svg content...Fotó: 2013. november 10-én Londonban készített kép II. Erzsébet brit királynőről, aki 2022. szeptember 8-án, 96 éves korában, uralkodásának 71. évében elhunyt. MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga
Közel-Kelet
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Az iráni állami televízió „az emberiség történelmének egyik legnagyobb bűnözőjének” nevezte II. Erzsébet királynőt, akinek halálára „jó hírként” utaltak a világ elnyomott népei számára, mivel állításuk szerint az egykori brit uralkodó öröksége „tele van bűnnel, gyalázattal és mocsokkal”.

Miközben az iránihoz hasonló tekintélyelvű rezsimek vezetői, mint Vlagyimir Putyin vagy Hszi Csin-ping kifejezték részvétüket a brit királyi családnak, az iráni külügyminisztérium eddig még nem kommentálta a hírt, ahogy III. Károly király trónra lépését sem. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

Majd egy másik műsorban, az iráni Channel 1-en Foad Izadi, a Teheráni Egyetem tudósa nem máshoz, mint Adolf Hitlerhez hasonlította Őfelségét, aki szomorúnak találta, amiért a királynő anélkül halt meg, hogy „bíróság elé került volna, hogy megfizessen a bűneiért”.

A szintén kormányközeli PressTV-ben „imperialista, gyarmatosító, háborús bűnösnek” nevezték II. Erzsébetet, akit felelősnek tartanak minden életért, amelyeket a brit hadsereg tagjai oltottak ki – számolt be a Daily Mail.

„A meggyilkolt emberek száma milliós nagyságrendű, és ezért a királynő a felelős. A múlt század egyik leggonoszabb emberének nem szolgáltatott igazságot a sors” – hangoztatták a műsorban.

Többek között azt rótták fel, hogy a királynő és a BBC 2009-ben szabad és tisztességes választásokat, valamint az iráni rezsim távozását követelte, illetve azt is nehezményezték, hogy a brit és a szovjet csapatok 1941-ben megszállták az országot, hogy olajmezőket szerezzenek.

A cikk szerint azonban az irániak legfőképp arra emlékeznek, hogy 1953-ban a brit és amerikai titkosszolgálatok megbuktatták Mohammad Mossadegh miniszterelnököt, aki államosította az olajipart.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.