Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Világháborús szovjet betonromboló gránát került elő Budapest II. kerületében (fotókkal)

Világháborús szovjet betonromboló gránát került elő Budapest II. kerületében (fotókkal)

Világháborús szovjet betonromboló gránát került elő Budapest II. kerületében (fotókkal)
Fotó: Lakatos Sándor zászlós

Újabb második világháborús fegyver került elő Budapesten, ami már a sokadik ilyen tárgy az elmúlt időszakról.

Második világháborús szovjet betonromboló gránátot találtak Budapesten, a II. kerületi Pusztaszeri úton, egy családi ház kertjében. A hatástalanítás idejére száz méter sugarú körben lezárják a területet – tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje szombat reggel az MTI-t.

A cikk a videó után folytatódik

 Gajdos Milán elmondta: a szovjet 203 milliméteres betonromboló gránátra vízvezeték-fektetés közben bukkantak a munkások. A tűzszerész járőrparancsnok megállapította, hogy a gránát élesített gyújtószerkezettel rendelkezik.

Ahhoz, hogy a robbanótestet el tudják szállítani, a helyszínen hatástalanítani kell, ennek idejére a rendőrök mintegy száz méter sugarú körben zárják le az érintett területet – közölte. Katonáik hamarosan megkezdik a gránát élesített fenékgyújtó szerkezetének eltávolítását – jelezte.

(MTI)