Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,169 $

A hőség miatt 29%-kal nőtt a halálozások száma Olaszországban

Míg a világ egyik felét áradások és özönvízszerű esőzések sújtják, addig a másikon a hőség és a szárazság okoz komoly problémát.

Fotó: Unsplash/Ashwini Chaudhary(Monty)
Európa

Szabó Kata

Szerkesztő

Az olasz egészségügyi minisztérium tájékoztatása szerint a térséget sújtó hőhullám következtében júliusban 29 százalékkal nőtt a halálozási arány a 65 év feletti korcsoportok körében – a többlethalálozás azt mutatja meg, hogy egy bizonyos időszakban a halálozások tényleges száma milyen mértékben haladja meg a várt számot.

Az egészségügyi minisztérium elemzése 33 nagyvárosra terjedt ki, ahol nem meglepő módon a lakosság legidősebb, 85 év feletti szegmenseinek tagjai körében regisztrálták a legsúlyosabb következményeket. Az északi városokban a halálozási többlet esetükben 41%, Olaszország középső és déli részén pedig 35% volt, számolt be róla az ANSA olasz hírügynökség. Soron kívül Csak pár gomolyfelhő zavarhatja meg a szombati napsütést, 23 fok is lehet napközben

Júliusban az Országos Légkör- és Klímakutató Intézet szakértői arról számoltak be, hogy 2022 első hét hónapjában olyan magas hőmérsékleteket mértek Olaszországban, hogy az idei év lehet a legmelegebb a meteorológiai megfigyelések több mint 200 éves múltja alatt.

A meteorológusok már júliusban is rekord átlaghőmérsékletet regisztráltak: ez 2,26 Celsius-fokkal volt magasabb, mint az 1800 óta mért legmagasabb átlaghőmérséklet. Ami az idei év első hét hónapját illeti, ez a szám 0,98 Celsius-fokkal haladja meg az átlagot.

2021 augusztus elején Floridia településen a levegő hőmérséklete elérte a 48,8 Celsius-fokot is, ezzel pedig megdőlt az összeurópai rekord, amit a Meteorológiai Világszervezet adatai szerint 1977 júliusában regisztráltak, amikor Athénban 48 fokos hőséget mértek.

Ősi csillagot fedeztek fel a Tejútrendszeren kívül, új távlatokat nyit az űrkutatásban

Minél idősebb egy csillag, annál több alkotóelemből áll, ám a megfigyelésük ritkaságszámba megy.