Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Szakértő: Japánnak nincs elég lőszere egy nagyszabású háborúhoz

Miután arról érkeztek jelentések, hogy Ukrajnában napi szinten mintegy 15 ezer lőszert használnak el a háborúban, egy japán katonai szakértő megosztotta, Japánnak jelenleg nincs elég lőszere egy háborúhoz.

...svg content...Fotó: MTI/EPA/Franck Robichon
Ázsia
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Yu Koizumi japán katonai szakértő a TASS orosz állami hírügynökségnek adott interjújában rámutatott, Japán jelenleg nem rendelkezik annyi lőszerrel, mely szükséges lenne egy háborúhoz.

A szakértő úgy fogalmazott, szemmel látható, hogy a japán kormány egyre komolyabb figyelmet fordít a modern, erősebb és fejlettebb fegyverrendszerek beszerzésére, ám az ország fegyveres erői jelenleg nem képesek nagyszabású katonai műveletek végrehajtására, mivel nem áll rendelkezésükre elegendő lőszer. Soron kívül A havazás megbénította a vasúti közlekedést – masszív késések és kimaradó járatok

Koizumi meglátása szerint Japán önvédelmi erőit annak idején nem azzal a céllal hozták létre, hogy önállóan háborút folytassanak egy nagyhatalom ellen, megjegyezve, hogy ennek ellenére a japán kormány nemrég bejelentette, korábban soha nem látott nagyságrendű összeget fognak elkülöníteni a védelmi költségvetés növelésére.

A szakértő úgy véli azonban, hogy Japán soha nem rendelkezett olyan katonai állománnyal, elgendő fegyverzettel, valamint lőszerrel, melyekkel a nagyobb szabású műveleteket is elvégezhették volna, ezen erőket ugyanis szerinte csak ezért képezték ki, hogy „egy kis ideig kitartsanak, amíg az amerikai csapatok megérkeznek”.

Koizumi rámutatott, a hivatalos adatok titkosak, így pontos a számadatok nem ismertek, ám értesülései szerint „nyilvánvaló, hogy egy valódi háború kitörése esetén” a japán fegyveres erők lőszerei „nagyon gyorsan elfogynának”. A Nikkei japán üzleti lap által nemrégiben közzétett adatokból kiderül, hogy az aktuális lőszermennyiséggel maximum két hónapig tartanának ki egy valódi katonai konfliktus során, például Tajvan térségében.