Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

„Csak azok menekülhetnek meg az orosz rezsim kollektív bűnösségétől, akik aktívan ellenállnak”

Ismét a náci Németország helyzetéhez hasonlította a mai Oroszországban kialakult helyzetet a nagy becsben álló orosz értelmiségi.

...svg content...Vlagyimir Putyin orosz elnök a Hadsereg-2022 Nemzetközi Haditechniai Fórum megnyitóünnepségén a kubinkai Patriot katonai kiállítási központban és gyakorlótéren 2022. augusztus 15-én. MTI/EPA/Szputnyik/Elnöki sajtószolgálat/Elnöki sajtószolgálat
Európa
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Szergej Lejbgrád Izraelbe menekült orosz költő és újságíró szerint a náci rezsimhez hasonlóan csak azok tudnak megmenekülni az orosz rezsim miatti kollektív bűnösség alól, akik aktívan ellenállnak Putyinnal szemben.

Lejbgrád a Szabad Európa Rádióhoz tartozó Idelrealnak nyilatkozva kiemelte, hogy még azok is, akik egyébként kritikusak a fasiszta Putyin-rezsim akcióival szemben, a kollektív bűnösség alá fognak esni, mint azok a németek, akik nem rajongtak a nácikért, de nem ellenálltak. Soron kívül A jövő héten Kirgizisztánba utazik Orbán Viktor

A költő szerint azok, akik támogatják a Putyin-rendszer egyes intézkedéseit, viszont nem vállalnak felelősséget azokért a lépésekért, amiket tesz és negatívan hatnak, átverik magukat. Hozzátette: Putyin pont ezeket a támogatásmorzsákat használja, hogy újabb elnyomó lépéseket tegyen.

Erre példaként azt hozta fel, hogy sokan támogatták Oroszországban, amikor a hadsereg illegálisan annektálta a Krím-félszigetet Ukrajnától és az Orosz Föderációhoz csatolta – Lejbgrád szerint Putyin ezen felbátorodva kezdett újabb agressziókba.

A költő szerint Oroszországban már az első csecsen háború idején „megjelentek a fasizmus első jelei”, ami szerinte úgy nyilvánult meg, hogy emberek nem kis csoportja gondolta azt, hogy amit Csecsenföldön tesznek, az a szabadságért és a liberális eszmékért történik.

Mint mondta, a 2000 utáni időszakot tökéletesen megmutatta, ezeknek az embereknek mennyire nem volt igaza és rá kellett jönniük, hogy egy „bűnöző, fasiszta terrorállamban” élnek, amely diktatórikus jellegű.

Lejbgrád a kollektív bűnösségre ismét kitérve kihangsúlyozta, hogy ez egy létező dolog és senki nem tud mit tenni ezzel. A kollektív felelősség volt az, amit a náci németekkel és a japánokkal szemben is alkalmaztak, ez elkerülhetetlen diagnózis lesz, mert nem lehet megkülönböztetni, ki bűnös és ki nem.