Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Van egy sziget, ahol még csak most tört ki a koronavírus-járvány

A Marshall-szigeteken a koronavírus-járvány első hullámával küzdenek, miután a világjárvány közepette teljesen elszigetelték magukat a külvilágtól.

...svg content...Fotó: Unsplash/Kurt Cotoaga
Ausztrália és Óceánia
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Kissé meglepő lehet, de igaz: a Marshall-szigeteken még csak most tört ki a koronavírus-járvány, miután a világjárvány idején teljesen elzárták magukat a külvilágtól, és elérték a közel 70 százalékos átoltottságot, habár az egészségügyi miniszter szerint ez az arány ennél magasabb is lehet.

Most azonban hivatalosan is kitört a koronavírus-járvány a Marshall-szigeteken, ugyanis egyre több a koronavírusos megbetegedés. Ezt megelőzően azonban senki sem kapta el a fertőzést, Jack Niedenthal egészségügyi miniszter által közzétett legfrissebb adatok alapján viszont a Majuro szigetén végzett tesztek 75 százaléka pozitív lett koronavírusra. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

A Marshall-szigetek Óceániában található, Mikronézia szigetvilágában Hawaii és Ausztrália között félúton. A Sky News jelentése szerint a szigeteken mára több mint 3000 ember tesztje pozitív koronavírusra, a szombati járványügyi adatok szerint pedig mindössze 24 óra leforgása alatt újabb 1000 embernél mutatták ki a fertőzést.

Az egészségügyi miniszter közlése szerint hét ember került kórházba, két ember pedig életét vesztette a fertőzésben, eme adatok azonban kissé aggasztóak, hiszen a szigetek lakossága megközelítőleg mindössze 60 ezer fő.

A miniszter azonban rámutatott, szerencsére bőven 70 százalék feletti az átoltottság, becslései szerint pedig akár a 85 százalékot is megközelítheti a lakosság védettsége, mivel az elmúlt években jelentősen csökkent a lakosok száma.

Niedenthal kijelentette, a járványkitörés ellenére sem valószínű, hogy korlátozásokat vezetnek be, habár egyesek már most lezárást javasolnak. Az egészségügyi miniszter kifejtette, azért nem terveznek járványügyi korlátozásokat, mert az omikron esetében a lezárások nem működnek, ezt pedig tudományos bizonyítékok is alátámasztják.