Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Féltonnás szovjet bomba miatt zárják le kedden Veszprém egy részét

Féltonnás szovjet bomba miatt zárják le kedden Veszprém egy részét

Féltonnás szovjet bomba miatt zárják le kedden Veszprém egy részét
Budapest, 2021. július 29. Második világháborús bomba a XIII. kerületi Reitter Ferenc utcában egy építkezésen a hatástalanítás napján, 2021. július 29-én. Az 500 kilogrammos légibomba egy zárt építési területen, földmunkák közben került elõ. A tûzszerészek várhatóan délelõtt kezdik meg a mûveletet, amelynek idejére a környéket mintegy 500 méteres sugarú körben lezárják és kiürítik. MTI/Mihádák Zoltán

A második világháborús bomba miatt 500 méteres körzetben kell kiüríteni számos ingatlant.

Gajdos Milán, a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs tisztje korábban arról tájékoztatta az MTI-t, hogy múlt héten földmunkálatok közben egy második világháborús 500 kilogrammos szovjet gyártmányú légibombát találtak Veszprémben az Egyetem utcában.

A cikk a videó után folytatódik

Mivel a bombát az elszállítást megelőzően hatástalanítani kell, kedd reggel hét órától a Magyar Honvédség tűzszerészeinek munkája idejére a robbanótest felfedezési helyétől mintegy 500 méter sugarú körben a rendőrség kiüríti és lezárja a városrészt.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság azt kérte a lakóktól, hogy kedd reggel nyolc óráig hagyják el ingatlanaikat. A biztonsági zárás a Nárcisz, a Hóvirág, az Egyetem, a Móricz Zsigmond, a József Attila, a Kádár, az Iskola, az Óvári Ferenc, a Brusznyai, a Kórház, a Kossuth és a Flórián utca, a Csermák lépcső, a Komakút és a Megyeház tér, az Erzsébet sétány és a Mártírok útja több ingatlanára, köztük a húszemeletesre is vonatkozik.


A lezárás több intézményt is érint: a Csolnoky Ferenc kórházat és rendelőintézetét, a Pannon Egyetemet, a megyeházát, a Petőfi Színházat, a Hangvillát, az Eötvös Károly Megyei Könyvtárat, a Laczkó Dezső Múzeumot, valamint a Mártírok útjai temetőt – jelezte a rendőrség.

A Csolnoky Ferenc kórház közösségi oldalán arról tájékoztatott, hogy az intézménynek csak bizonyos egységeit érinti a kiürítés, ezt a betegek épületeken belüli áthelyezésével megoldják. A kórházban hétfőre és keddre látogatási tilalmat, valamint felvételi zárlatot vezettek be valamennyi osztályra, illetve kedden az oltópont és minden szakrendelés is zárva lesz – tették hozzá.

Kiemelték: a sürgős eseteket a mentők más kórházakba viszik, a keddre műtétre, vizsgálatra előjegyzett betegeket értesítik az új időpontjukról. A reggel 8 óráig üzemelő háziorvosi ügyelet kedd reggel 7 óra után nem fogad betegeket – jelezték.

A Veszprém Megyei Kormányhivatal honlapján azt közölte, hogy kedden a Megyeház téri, Komakút téri, valamint Egyetem utca 17 alatti szervezeti egységeikben szünetel az ügyfélfogadás.

A lezárások a közösségi közlekedést is érintik. A Volánbusz járatainál kimaradnak a Pápai út,  Komakút tér, a Színház és a Kórház megállók, helyettük a Füredi utcai helyi megállóban és az Ádám Iván utcánál állnak meg a Tapolca és Balatonfüred felé közlekedő buszok. A helyi járatok pedig az autóbusz-állomás után az Almádi úton, a belső körgyűrűn és az Endrődi Sándor-lakótelepen keresztül kerülik meg a belvárost – közölte a V-Busz Kft.

Porga Gyula (Fidesz-KDNP) Veszprém polgármestere közösségi oldalán azt írta: a hatástalanítás idejére kedd reggel hat órától a veszprémi önkormányzat befogadási helyeket hoz létre a Pannon Egyetem Polinszky-teremében, a Lovassy László Gimnáziumban és a Kossuth Lajos Általános iskolában.

A befogadási helyeken az önkormányzat, a katasztrófavédelem, a vöröskereszt és a tankerület munkatársai segítik a lakosságot, igény szerint maszkot, kézfertőtlenítőt, ivóvizet és szendvicset is adnak.

A polgármester azt kérte az érintettektől, hogy működjenek együtt a hatóságokkal, otthonaikban az ablakokat és az ajtókat zárják be, és a több órán át tartó távollétre felkészülve a szükséges gyógyszereket, ivóvizet, telefontöltőjüket vigyék magukkal.

MTI