Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Tusványosi beszéd: Orbán Viktor 10 pontja Magyarország számára

A miniszterelnök Tusnádfürdőn arról is beszélt, hogy az ő korában az európai politikusok még csak kezdik a szakmát, ő viszont már kifelé megy belőle. 

...svg content...Fotó: A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök elõadást tart a 31. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban az erdélyi Tusnádfürdõn 2022. július 23-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Belpolitika
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Orbán Viktor miniszterelnök 2019 után ismét Tusványoson tartott beszédet, amelyen kifejtette, hogy Magyarországnak jó esélyei vannak arra, hogy lokális kivétel legyen a válságok korában, ehhez azonban erőfeszítéseket kell tenni. 

A kormányfő viszont nem zárta le itt a gondolatot, hanem megosztott egy tíz pontból álló listát, amely megmutatja, hogyan is kell csinálni, hogy Magyarország továbbra is egy fejlődő ország maradhasson. 

Határvédelem: a migráció fontos szerepet kapott a miniszterelnök beszédében, aki kiemelte, hogy bár egyre kevesebbet hallani a témáról a háború közepette, nem tűnt el a kérdés, sőt. Orbán Viktor ráadásul könyvajánlóval is készült, olvasásra ajánlja Jean Raspail A szentek tábora című könyvét, amely bemutatja, hogyan vesztette el a Nyugat azon képességét, hogy megvédje magát. 

Családalapú társadalom: a magyar modell egyértelmű. A családok, amelyekben az anya nő, az apa férfi, támogatásban részesülnek. Bár mi nem szeretnénk beleszólni, hogyan éljenek tőlünk Nyugatra, azt kérjünk, nekünk sem mondják meg, és a gyerekeinket is hagyják békén. Ugyanis mi tudjuk, hogy ez nem ideológiai kérdés, hanem az élet, a megmaradás kérdése. Errefelé mi amúgy sem értjük azt, hogy valaki transzgender, maximum addig jutunk el, hogy Transzilvánia, de ezt mi így mondjuk: Erdély. 

Nagy hadiipari fejlesztés: a háború időszakában nem lehet elmenni szó nélkül amellett, hogy mekkora jelentősége van egy erős, ütős hadseregnek a világpolitikában, hiszen a háború nem más, mint erőjáték. Annak a szava dönt, aki katonailag erősebb. 

Energiaforrások diverzifikálása: Magyarország célja, hogy több helyről legyen lehetősége beszerezni az energiát, miközben az Unióé az, hogy megszabja, hogy honnan ne lehessen beszerezni. A kettő két teljesen más ügy. 

Technológiai váltás kihasználása: a miniszterelnök példaként említette az elektromos autók ügyét, és felhozta, hogy Magyarországon akkumulátorgyár épül, és jó helyzetben vagyunk ahhoz, ki ki tudjuk használni a lehetőségeinket. 

Külföldi tőke beáramlása: a magyar gazdaság szempontjából jelentős szerepe van a külföldi tőkének. A kormányfő felidézte, hogy az elmúlt években már nem is a német tőke volt a vezető, bár még mindig elhanyagolhatatlan, hanem a kínai és a dél-koreai, amelyet továbbra is erős tényezőnek szánnak. 

Tranzitország és tranzitgazdaság: bár vannak olyan törekvések, amely a világ blokkosodása felé mutatnak, Orbán Viktor kiemelte, ha nem jól cselekszünk, akkor ennek csak a vesztesei lehetünk. Ugyanis nem találkozási hely leszünk a Kelet és a Nyugat határán, hanem valamely blokknak a széle, a perifériája. Ezért Magyarországnak mindenáron elleneznie kell a blokkosodást. 

Politikai stabilitás: egy kétharmados kormányt nem lehet csak úgy feldönteni, jegyezte meg a miniszterelnök, de a hangsúlyt inkább arra fektette, hogy az elmúlt években a nemzeti oldalon egy nagyon komoly nemzedékváltást hajtottak végre. Megemlítette, hogy az ő korában az európai politikusok még csak kezdik a szakmát, ő viszont már kifelé megy belőle. Hangsúlyozta, hogy a következő generációt is fel kell nevelni, és aláhúzta, hogy meg kell nézni a kormányt: 40-es miniszterek vannak benne jó részben, akik még 20-30 évig itt lesznek. 

Szellemi alapok: Magyarországon van nemzeti gondolat, érzésvilág és kultúra, mindehhez pedig tartozik egy olyan nyelv, amely tökéletesen alkalmas a komplett magyar világ leírására – ezeket meg kell őrizni. 

Ambíció: vannak közösségi és nemzeti, nemzeti és európai ambícióink is. Ezek közé tartozik az, hogy együtt kell maradni az anyaországnak és a Kárpát-medence magyarlakta területeinek is. Ez fűt minket, hajt, amellett, hogy tudjuk, tőlünk mindig többet vettek el, mint amennyit adtak, de nekünk kell szorgalmasabbnak, tehetségesebbnek lennünk, hisz tudjuk: a világ nekünk tartozik, és ezt a tartozást mi be fogjuk vasalni. 

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.