A magyar lakosság nagy része bízik a biztosítókban
A Mabisz felméréséből derült ki, hogy a magyar lakosság nagy része bízik a biztosítókban, ebben pedig a járványnak is nagy szerepe volt.
A biztosítókba vetett bizalom továbbra is magas, 53,4 pont, a biztosítókkal szembeni összelégedettséget mérő index értéke pedig 80,8 pont a 100 fokú skálán; érdemi változás nem történt – tájékoztatott az idei Biztosítás Bizalmi Index (BIBIX) felmérésről a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) pénteken.
Kiemelték: az egyes biztosítástípusokon belül a balesetbiztosításokkal, az életbiztosításokkal és az egészségbiztosításokkal a legelégedettebbek az ügyfelek.
Az idei felmérés alapján a lakosság biztosítottsága terén kisebb mértékű csökkenés történt 2021-hez képest; a legtöbben a megtakarítási jellegű biztosításaikhoz nyúltak, illetve kgfb konstrukciójukat módosították a járvány hatására.
A Mabisz arról tájékoztatott, hogy lakásbiztosítással a magyar lakosság közel háromnegyede rendelkezik, kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással kétharmaduk, míg életbiztosítással 48 százalékuk. A nyugdíjbiztosítottak aránya változatlanul 23,1 százalék, casco-t minden ötödik lakos kötött, megtakarítás jellegű életbiztosításba 15,4 százalékuk fektetett.
A lakosság fele havi legfeljebb 10 ezer forintot költ biztosításra, 18,5 százalék 10-20 ezer forintot, míg ennél magasabb összeget 11,8 százalék fizet. A magyar felnőtt lakosság 17,5 százaléka nem költ havi szinten biztosításokra – olvasható a közleményben.
A kutatást a Mabisz megbízásából a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány végezte 800 magyar felnőttkorú személyt telefonos megkérdezésével és online fókuszcsoportok bevonásával.
(MTI)