Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
67,059 $

Olasz kémprogrammal törtek fel Apple és Android telefonokat

Egy csütörtökön nyilvánosságra hozott jelentésben számolt be arról a Google, hogy egy olasz vállalat hackerprogramával több Apple és Android telefonba is betörtek.

...svg content...Fotó: Twenty20
Európa

Nagy Noel

Szerkesztő

A milánói központú RCS Lab által fejlesztett kémszoftver egyes telefontulajdonosok magánüzeneteit, valamint telefonszámait tudta megfigyelni – írja a CNN. Ami még aggasztóbb, hogy az RCS Lab állításai szerint az ügyfeleik között európai rendvédelmi szervek is szerepelnek.

A Google elemzése szerint a kémszoftvert elsősorban Olaszországban és Kazahsztánban használták, így arról nem tudni pontosan, hogy más európai országokban, például Magyarországon bevetésre került-e a kémszoftver. Soron kívül Pünkösd: vasárnap és hétfőn is zárva lesznek az üzletek

A tech-cég véleménye szerint ezek a vállalatok veszélyes hackereszközöket biztosítanak olyan kormányoknak, amelyek nem tudnak ilyen szoftvereket fejleszteni. Az RCS Lab azonban a Reuters megkeresésére hangsúlyozta, ezzel csak az európai szabályok betartását akarják segíteni.

A Google állítása szerint saját maguk már tettek lépéseket annak érdekében, hogy az általuk fejlesztett Android operációs rendszert használók külön védelemben részesüljenek, és már értesített többeket a kémszoftverről.

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

Mint a CNN is megjegyzi, a kormányoknak fejlesztett kémszoftverek globális piaca folyamatosan nő, egyre több vállalat fejleszt ugyanis ilyen eszközöket a rendvédelmi szerveknek. Több NGO azonban aggodalmát fejezte már ki, hogy ezekkel a kormányok visszaélnek és emberi jogok megsértésére használják.

Erre ékes példa az izraeli NSO által fejlesztett Pegazus-szoftverrel kapcsolatos botrány, amelyben a magyar kormány is érintett volt: noha több ellenzéki újságírót, vállalkozót és politikust megfigyeltek, ennek nem lett következménye.

A Pegazus-botrányban egyebek mellett Mexikó, Kazahsztán, Szaúd-Arábia és Togo is érintett volt Magyarország mellett. Ennek talán a szaúdiaknál volt a legdrámaibb hatása, ugyanis a brutálisan meggyilkolt Dzsamal Hasogdzsi családját is megfigyelték a gyilkosság előtt.

Lemondással fenyegetőzik az izraeli védelmi miniszter, ha nem fogadják el a háborús tervét

Az izraeli háborús kabinet egyik tagja lemondással fenyegetőzik, amivel válaszút elé állította Benjamin Netanjahu miniszterelnököt.

Nem szeretik a fiatalok, ha az influenszerek politizálnak

Egy friss felmérés szerint a magyar fiatalok többsége nem különösebben vevő az influenszerek politikai állásfoglalására.

Kirúghatja a Barcelona Xavit, de az a klubnak is nagyon fájna

A Mundo Deportivo friss beszámolója szerint jelentős anyagi terhet jelentene a Barcelonának, ha úgy döntene, hogy végül meneszti Xavit a vezetőedzői posztról.