Nem sértették meg a Donyeckben halálraítélt férfi jogait az ügyvéd szerint
A szakértő elmondta, miszerint életfogytiglani vagy 25 éves börtönbüntetés szabható ki a halálbüntetés helyett, illetve csak a köztársasági elnök adhat kegyelmet.
Julija Cserkovnyikova ügyvéd szerint a brit állampolgárságú Sean Pinner és társai kegyelemért folyamodhatnak az ítélet jogerőre emelkedése után, majd kiemelte, hogy a donyecki legfelsőbb bíróság nem sértette meg a férfi jogait, ugyanis zsoldosként tevékenykedett az ukrajnai hadműveletekben.
Elmondása szerint szorosan figyelemmel kíséri ügyfele jogainak és törvényes érdekeinek betartását, azonban a törvények szerint sem a nyomozás, sem a bírósági tárgyalás során nem történt jogsértés, emellett az ítélet még nem lépett hatályba – közölte a TASS.
A brit állampolgárságú Sean Pinner és Aiden Aslin, valamint a marokkói Szauudun Brahim az ítélet elleni fellebbezés elbírálása után kegyelmi kérvényt tervez benyújtani, miután halálbüntetésre ítélték őket, mivel a vádak szerint terrorizmust követtek el, illetve zsoldosként harcoltak a háborúban.
Cserkovnyikova hozzátette, hogy tudomása szerint az Egyesült Királyság nem vette fel a kapcsolatot a helyi hatóságokkal az ítélet kihirdetése óta, egy másik ügyvéd, Pavel Kosovan pedig azt állította, hogy a halálbüntetés helyett életfogytiglani vagy 25 éves börtönbüntetés szabható ki, emellett csak a köztársasági elnök adhat kegyelmet.