Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Szijjártó: újabb fontos mérföldkő a Paksi Atomerőmű életében

A kormány továbbra is tartja azt a célkitűzést, hogy 2030-ra a Paksi Atomerőmű új blokkjai működésbe lépjenek.  

...svg content...Fotó: A paksi atomerõmû 2021. szeptember 10-én. MTI/Kiss Dániel
Belföld
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

A külügyminiszter arról beszélt a közösségi oldalára feltöltött videóban, hogy a világot sújtó válságok közül jelenleg az energiaválság a legsúlyosabb, talán senki nem gondolta korábban, néhány évvel ezelőtt, hogy problémássá válik egy-egy energiahordozó beszerzése, és nem az lesz a fő kérdés, hogy mennyibe kerül, hanem hogy van-e belőle. 

Kifejtette, hogy a következő években azok az országok lehetnek biztonságban, amelyek a saját maguk által előállított energiából tudnak gazdálkodni, ezért fontos Magyaroroszágnak a Paksi Atomerőmű építése, hogy 2030-tól a nemzetközi energiapiacnak már legyen hatása az országra, és a rezsicsökkentés is fenntartható legyen hosszú távon. 

„Egy nagyon fontos mérföldkőhöz érkeztünk ismételten az építkezés előkészítése korán, hiszen tegnap az esti órákban a Paksi Atomerőmű építkezéséhez szükséges egyik legfontosabb engedélyt kaptuk meg az Országos Atomenergia Hatóságtól” – osztotta meg.

A talajszilárdítása engedély jelentősége abban áll, hogy egy atomerőmű esetében nem engedhetik meg, hogy az megsüllyedjen, még akkor sem, ha hatalmas tömegű maga a létesítmény, ezért nem elég csak a talaj természetes adottságait figyelembe venni, hanem meg kell azt erősíteni. 

Szijjártó Péter elmondta, hogy a különböző anyagokkal, elsősorban cementtel történő szilárdításra kapták meg most az engedélyt, ráadásul ez is előfeltétele a létesítési engedélynek, amely majd lehetővé teszi, hogy az atomerőmű előkészítése után belelépjenek a valódi építkezési fázisba. 

„Az előkészítési munkálatok tehát egy újabb, magasabb sebességi fokozatba kapcsolhatnak, és most már remélem, hogy tényleg nincs sok addig, amíg a valós építkezéshez szükséges legfontosabb engedélyt, a létesítési engedélyt is megfogjuk kapni” – fejtette ki. 

Kiemelte: egy lépéssel tehát közelebb kerültek ehhez, az előkészítés során ez egy nagyon fontos mérföldkő volt, azt a célkitűzést pedig továbbra is tartják, hogy 2030-ra a Paksi Atomerőmű új blokkjai működésbe lépjenek.  

Reagált a kormány Románia és Bulgária schengeni csatlakozására

A magyar kormány nemrég reagált Románia és Bulgária schengeni csatlakozására.