Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Négy ország közös javaslatot terjesztett elő az egzotikus állatok tartása kapcsán

Négy ország összefogott és egy közös javaslatot terjesztettek elő kedden Brüsszelben, azzal a céllal, hogy szigorítsák az egzotikus állatok tartását.

...svg content...Fotó: Twenty20
Európa
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az Európai Unió mezőgazdasági miniszterei kedden az állatjólét kapcsán is tárgyaltak, Ciprus, Litvánia, Luxemburg és Málta pedig egy közös javaslattal állt elő. A javaslat azt a célt szolgálná, hogy szigorúbban korlátozzák a szokatlan vagy egzotikus fajú háziállatok tartását az EU-ban.

A Napi az osztrák közszolgálati televízió portáljának jelentése nyomán azt írja, a négy ország konkrét elképzelésekkel érkezett a találkozóra: az EU-ban háziállatként tartható állatok köréből kiesnének például az óriásteknősök és az aligátorok. A tervezet szerint jelenleg nincsenek egységes szabályok az EU-ban az egzotikus állatok tartására vonatkozóan, így radikális változást jelentene a blokkban, ha elfogadnák a javaslatot. Soron kívül Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje

Habár a a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről szóló washingtoni egyezmény (CITES) bizonyos állatfajokkal való kereskedést tilt, az állatok többsége nem szerepel a listákon. A probléma abban gyökerezik, hogy például Németországban, Franciaországban és Spanyolországban is legálisan lehet tartani tigriseket magánterületen, s mondani sem kell, hogy ez milyen veszélyekkel járhat.

A Vier Pfoten civil szervezet jelentése szerint jelenleg közel 100 millió olyan állatot tartanak magánterületen az EU-ban, melyek nem kutyák, vagy macskák. A javaslatban rámutattak, az állatkereskedelem kockázatot jelent a biodiverzitásra, ráadásul a vadon élő állatok könnyedén terjeszthetnek olyan betegségeket is, melyek gondozójukra, sőt, akár az egész közegészségügyre veszélyt jelenthetnek.