Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Rendkívüli ülést tartott a WHO a majomhimlő európai terjedése miatt

Az Egészségügyi Világszervezet május 20-án rendkívüli ülést tartott a majomhimlő vírus kitörésének megvitatására, miután több mint 100 megbetegedést regisztráltak Európában.

...svg content...Fotó: Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) etióp főigazgatója sajtótájékoztatót tart a koronavírus-járványról a szervezet genfi székházában 2020. március 9-én. MTI/EPA/Keystone/Salvatore Di Nolfi
Külföld

Szabó Kata

Szerkesztő

A majomhimlő megbetegedéseket már legalább öt országban, köztük az Egyesült Királyságban, Portugáliában, Spanyolországban, Olaszországban és Németországban is regisztrálták – jelentette a South China Morning Post. Emellett az Egyesült Államokban, Kanadában és Ausztráliában is észleltek már néhány esetet.

„Az Egyesült Királyságban, Spanyolországban és Portugáliában észlelt megbetegedések száma a majomhimlő legnagyobb és legelterjedtebb járványkitörése, amelyet valaha is regisztráltak Európában” – közölte a német katonai egészségügyi ügynökség. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

A majomhimlő vírus korábban leginkább Közép- és Nyugat-Afrikában volt elterjedt. Az először majmokban felfedezett majomhimlővírus főként szoros érintkezés útján terjed, Afrikán kívül eddig csak ritkán ütötte fel a fejét, ezért a mostani európai és észak-amerikai esetek aggodalomra adnak okot még akkor is, ha egyébként a majomhimlő általában csak enyhe tüneteket, például lázat és kiütést okoz.

A tudósok szerint nem valószínű, hogy a majomhimlő vírus kitörése a Covid-19-hez hasonló globális világjárvánnyá válhat, mivel a vírus nem terjed olyan gyorsan és könnyen, mint a SARS-CoV-2.

A majomhimlő ellen jelenleg nincs specifikus vakcina. A kutatási adatok azonban azt mutatják, hogy a himlő elleni vakcina akár 85 százalékban is hatékony lehet a majomhimlő vírus kezelésében – erősítette meg a WHO.

Május 19-én a brit hatóságok közölték, hogy megkezdték a himlő elleni védőoltás beadását számos egészségügyi dolgozónak és majomhimlő vírussal fertőzött embernek.