391,49 Ft
458,12 Ft
59,403 $

Idegőrlő pillanatok az Európa-liga fináléjában, a végén a Frankfurt örülhetett

120 perc sem döntött, a büntetőpárbajban is elég volt egyetlen hiba.

Sevilla, 2022. május 19. A frankfurti csapat ünnepel a bajnoki trófeával a labdarúgó Európa-liga döntõjében játszott Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers mérkõzés végén Sevillában 2022. május 18-án. A német együttes az 1-1 arányú döntetlen mérkõzést követõ hosszabbítás után 5-4-re nyert büntetõrúgásokkal. MTI/AP/Manu Fernández

Takács Petra

TÉMÁK

A német Eintracht Frankfurt nyerte a labdarúgó Európa-liga 2021/22-es kiírását, miután a szerdai, sevillai fináléban 1-1-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 5-4-re legyőzte a skót Glasgow Rangerst.

A skót együttes az 57. percben a nigériai Joe Aribo találatával szerzett vezetést, de bő tíz perc elteltével a kolumbiai Rafael Borre egyenlített. Mivel a hosszabbításban sem esett gól, 11-esek döntöttek, amelyben kizárólag a Rangers csereként beállt játékosa, a walesi Aaron Ramsey hibázott. Soron kívül Beismerte a gyógyszergyártó, hogy vérrögöt okozhat a Covid-oltóanyaga

A német csapat 1980-ban a sorozat elődjének tekinthető UEFA Kupa elhódítása után ért ismét csúcsra a nemzetközi porondon, míg a skót csapatok mind a négy eddigi fináléjukat elveszítették a második számú kupasorozatban, amelyben a Rangers 2008 után maradt alul ismét.