Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Fasisztának nevezte a kormánybiztos a német anyát, aki kérdéseket tett fel a gyerekek szexuális nevelésével kapcsolatban

Fasisztának nevezte a kormánybiztos a német anyát, aki kérdéseket tett fel a gyerekek szexuális nevelésével kapcsolatban

Fasisztának nevezte a kormánybiztos a német anyát, aki kérdéseket tett fel a gyerekek szexuális nevelésével kapcsolatban
Fotó: Twenty20

Egy 18 éves német lány édesanyja megkérdőjelezte, hogy valóban jó-e „összezavarni“ a gyerekeket az LMBTQIA+ betűkkel. 

A német Emma magazinban jelent meg annak a német nőnek a levele, aki azt írja, hogy „amikor a szexuális hajlamról van szó, a tinédzserek mostanában valóban rendkívül összezavarodnak“. 

A cikk a videó után folytatódik

Meglepettségének adott hangot, amikor „a lányom elmondta, hogy a felső tagozatos osztálytársai milyen könnyen nevezik magukat pánszexuálisnak, biszexuálisnak, homoszexuálisnak, és több diák transzszexuálisnak is“, az átlagos heteroszexuális gyermek pedig azon gondolkozik, hogy van-e vele valami baj. 

Kiemeli, hogy saját magát baloldalinak tartja, aki mindig elfogadó volt a közösségekkel szemben, azonban úgy véli, hogy „az információk teljes áradata hihetetlen mértékű bizonytalanságot okoz, ami ellentétes a serdülőkori fejlődéssel. Ezek a gyerekek nem találják meg önmagukat, hanem elveszítik önmagukat, ezért sok útmutatásra és támogatásra van szükségük“. 

Ezért úgy véli, hogy a szülőket nem szabad kihagyni az olyan folyamatokból, amelyek „mélyen beleavatkoznak“ a gyermekek személyes és pszichológiai fejlődésébe, ezért kérést intézett a kormány queer-megbízottjához. 

„Kérem, ne feledkezzenek meg a többségről, akiknek nincsenek ilyen rendkívüli kihívásai az életben. Kérem, ne csak a transznemű emberek »rendkívül kis csoportjára« vonatkozó törvényeket hozzanak, hanem gondoljanak az átlagos többség mentális és fizikai egészségére is, és álljanak ki érte“

– írja. 

Sven Lehmann német szövetségi queer ügyi kormánybiztos válasza sem késett, miután a nő aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy 14 éves kortól lehetővé tenné a nemátalakító műtéteket a szülői beleegyezés nélkül is. 

Lehmann a közösségi oldalán reagált, és egyértelműen nyílt támadásként élte meg a levelet, ugyanis különböző megjegyzésekkel illette az anyát.