Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A világ legboldogtalanabb országai közé tartozik Magyarország

Közzétették az Ipsos közvélemény-kutató cég globális boldogságtérképét, amely alapján Hollandia számít a világ legboldogabb államának, őket Ausztrália és Kína, valamint Nagy-Britannia követi a rangsorban.

...svg content...Twenty20
Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Ipsos 30 ország lakóit kérdezte meg arról, hogy mennyire tartják magukat boldognak, ez hogyan változott, továbbá mit tartanak a boldogság forrásának. A százalékos skáláról az olvasható le, hogy a lakosság hány százaléka tartja magát „nagyon” vagy „inkább” boldognak – ismertette a felmérés eredményeit az RTL.hu.

A lista élén Hollandia áll, mint legboldogabb ország a maga 86 százalékával, majd Ausztrália következik 85 százalékkal, és Nagy-Britannia, illetve Kína holtversenyben 83 százalékkal. Soron kívül Videón a hatalmas újpesti raktártűz, a TEK emberei lőtték ki a felhevült gázpalackokat (videó)

Az első három helyezettet India, Franciaország, Szaúd-Arábia és Kanada követi, tehát elmondhatjuk, hogy a boldog nemzetek erős gazdasággal és magas szintű jóléttel bírnak. Bár igaz, hogy India és Kína kivételt képezhet jelentős arányú szegény lakosságával, náluk kulturális adottságok is szerepet játszhatnak.

A sor másik végén a három legboldogtalanabb állam tanyázik: Törökország lakosainak 42 százaléka tartja csak magát boldognak, Argentínában az arányuk 48 százalék, míg Magyarországon mindössze 51 százalék.

Az Ipsos felmérése alapján globális átlagszinten a boldogság elterjedtsége most nemcsak magasabb, mint 2020 közepén, néhány hónappal a koronavírus-pandémia után, hanem a világjárványt megelőző hónapokhoz, vagyis 2019 közepéhez képest is.

A közvélemény-kutatás szerint az emberek világszerte leginkább az egészségüket és jólétüket (mind fizikailag, mind mentálisan), a családjukat (partner/házastárs és gyermekek), valamint a céltudatosságot tartják a boldogság legfőbb forrásának.

Ezután következnek az életkörülményeik, a biztonságérzet és a kontroll, a természetben való tartózkodás, az értelmes munka és a több pénz. A kutatás megállapította, hogy a közösségi média használata, vagy például a politika nem javítja a világ polgárainak boldogságérzetét.

Szentkirályi Alexandra éjszakára bezáratná az aluljárókat

A Fidesz fővárosi frakcióvezetője tarthatatlannak tartja az ottani állapotokat, ezért a budapesti aluljárók lezárását javasolja éjszakára.

Orbán Viktor fontos dolgot közölt a minimálbérről

A miniszterelnök szerint a magyarok biztosak lehetnek abban, hogy a minimálbérnek a mértéke a következő években az infláció mértéke fölött lesz.