Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,51 Ft
Euró
389,40 Ft
Font
453,56 Ft
Bitcoin
61,712 $

Elon Musk felvásárolná a Twittert

Kissé meglepő fordulat, miután bevásárolta magát a vállalatba, most azonban azzal érvel, rá van szüksége a platformnak, hogy „kiaknázza a benne rejlő potenciált”.

Elon Musk, a Tesla Motors amerikai elektromosjármû-gyártó és a SpaceX amerikai ûrkutatási magánvállalat vezérigazgatója az Axel Springer német médiavállalat díjainak kiosztóján Berlinben 2020. december 1-jén. A világ leggazdagabb embereként ismert Musk, aki 9,2 százalékos részesedést szerzett a Twitter mikroblog szolgáltatásban mégsem lép be a csoport igazgatótanácsába - jelentette be a Twitter vezérigazgatója, Parag Agrawal. MTI/AP/Pool Reuters/Hannibal Hanschke
Smart

Borbély Fanni

Szerkesztő

Elon Musk egy egészen meglepő bejelentéssel borzolja a kedélyeket: ajánlatot tett a Twitter felvásárlására, mondván, ő a tökéletes személy arra, hogy „kiaknázza a benne rejlő potenciált”. Musk kijelentette, részvényenként 54,20 dollárt fizetne a platformért, mely egy közel 40 milliárd dolláros kiadást jelentene számára.

A felvásárlási szándékának bejelentése azt követően érkezett, hogy nemrég kiderült, Musk lett a Twitter legnagyobb részvényese, miután igen komoly részesedést szerzett a vállalatban, egészen pontosan 9 százalékot. Habár már most is a legnagyobb részvényesnek számít, közölte, ha a vállalat nem fogadja el a felvásárlásra vonatkozó ajánlatát, úgy „át kell gondolnom részvényesi pozíciómat is”. Soron kívül Lehúzta a vécén újszülött gyermekét egy 15 éves lány, vádat emeltek ellene

Az amerikai szabályozó hatósághoz nemrég benyújtott beadvány tanúsága szerint Musk több szöveges és hangüzenetet is küldött a Twitter igazgatótanácsának, melyben felvetette, mi lenne ha magánkézbe kerülne a platform. Habár Muskot a részvényvásárlást követően meghívták a Twitter igazgatótanácsába, később bejelentette, nem tervez beülni – írja a BBC.

A rá jellemző cseles megfogalmazással pedig egy burkolt fenyegetést is megfogalmazott: egyik üzenetében ugyanis közölte, ha ilyen magas áron sem hajlandók megfontolni ajánlatát, úgy el kell adnia részvényeit. Hozzátette, ez persze nem minősül fenyegetésnek, de ha nem történnek meg a szerinte szükséges változtatások, úgy „egyszerűen nem lenne jó befektetés”.

Az amerikai szabályozó hatósághoz benyújtott beadványában Musk úgy fogalmazott, azért döntött a befektetés mellett, mert hisz abban a potenciálban, mely a Twitterben rejlik, s mely a szólásszabadság platformjává válhatna, mivel meglátása szerint a szólásszabadság alapvető eleme a demokráciának. Hozzátette, mostanra azonban ráébredt, hogy „a vállalat a jelenlegi formájában nem virágozhat” és nem is szolgálja a fenti célokat, ezért szerinte „magánvállalattá kell alakítani a Twittert”.