Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Sikerrel zárult a Lockheed HAWC hiperszonikus rakéta próbarepülése

A DARPA, az amerikai Légierő Kutatási Laboratóriuma (AFRL), a Lockheed Martin és az Aerojet Rocketdyne sikeresen végrehajtotta a hiperszonikus légihajtású fegyverkoncepció (HAWC) nevű hiperszonikus rakéta második próbarepülését, egy meg nem nevezett helyszín felett.

...svg content...Lockheed Martin
Technológia
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

A márciusi repülés a 2021. szeptember 20-i első HAWC-repülést követi, amelyet egy másik, a Raytheon Missiles & Defense és a Northrop Grumman által épített járművel hajtottak végre.

Az Aerojet Rocketdyne Scramjet hajtóművel rendelkező Lockheed változat legutóbbi tesztrepülésének részleteiről nem sokat tudni, annyit viszont elárultak, hogy a rakéta egy B-52-es bombázóról történő ledobás után elérte az 5 Mach-ot meghaladó sebességet, és több mint 20 000 méteres magasságban tett meg 555 kilométeres távolságot. Soron kívül Gulyás Gergely Magyar Péterről: „Időben szóltam, hogy elmebeteg”

A CNN jelentése szerint a tesztre március közepén került sor, de a Biden-kormányzat úgy döntött, hogy két héttel elhalasztja a bejelentést, hogy elkerülje a feszültség eszkalálódását Oroszország kapcsán, a helyi vezetés ugyanis azt állította, hogy hiperszonikus rakétát vetett be egy ukrajnai célpont ellen.

Többféle hiperszonikus rakéta létezik, amelyek a hangsebesség ötszörösénél nagyobb sebességgel repülnek.

A nagy sebességet nagy magasságból történő zuhanással elérő siklórepülőkkel ellentétben a HAWC rakéták a repülés fenntartásához speciális hajtóműveket használnak, ami lehetővé teszi számukra, hogy alacsonyabb magasságban repüljenek és nagy távolságokra manőverezzenek, ezáltal elkerülhetik a radarokat, és kiiktathatják az ellenség gépeit, elpusztítva őket a kinetikus energia felhasználásával.