Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Megdöbbentő drónfelvételek láttak napvilágot a borodyankai pusztításról

Megdöbbentő drónfelvételek láttak napvilágot a borodyankai pusztításról

Megdöbbentő drónfelvételek láttak napvilágot a borodyankai pusztításról
epa09872655 Destroyed apartment block on the central street in the city of Borodyanka near Kyiv (Kiev), Ukraine, 05 April 2022. On 24 February, Russian troops had entered Ukrainian territory in what the Russian president declared a 'special military operation', resulting in fighting and destruction in the country, a huge flow of refugees, and multiple sanctions against Russia. EPA/OLEG PETRASYUK

Az ukránok ugyan visszafoglalták a Kijev környéki településeket, az ott tapasztalt körülmények azonban elkeserítőek.

Egyre több olyan drónfelvétel kerül nyilvánosságra, melyeken az ukrán városok pusztulása látható. Az ukrán védelmi minisztérium által közzétett videón Borodyanka városának romjai fedezhetők fel.

A cikk a videó után folytatódik

Bár az utakról a romok egy részét már eltakarították, tisztán kivehető, hogy rengeteg épületet ért légicsapás, a Kijevtől 60 kilométerre található település nagy része pedig gyakorlatilag a földdel vált egyenlővé.

Borodyanka hetekig ostrom alatt állt, a hírek szerint pedig még a bucsai tömegmészárlásnál is szörnyűbb dolgok történtek a városban, a civil áldozatok számát tekintve pedig itt lehet a legrosszabb a helyzet.

A Kijev környéki területek visszafoglalását követően több településről is érkeztek hírek tömegsírok felfedezéséről, illetve szándékosan kivégzett civilekről.