Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Egy új kezelésnek hála visszakaphatják hajkoronájukat az alopeciás betegek

A gyógyszercsoport már korábban is hatékonynak bizonyult bőrgyógyászati betegségek esetén, az eredmények pedig azt mutatják, enyhítheti a hajhullásban szenvedők panaszait is.

...svg content...Fotó: pereslavceva_ekaterina / Twenty20
Orvostudomány

Czinder Tímea

Szerkesztő

Felcsillant a remény az alopeciás betegek számára, a tudósok ugyanis a héten bejelentették, egy ízületi gyulladásra kifejlesztett gyógyszer hatékonynak bizonyult a gyakori autoimmun betegség ellen. A New England Journal of Medicine közlése szerint a kezelés hamarosan elérhetővé is válhat.

„Ez annyira izgalmas, mert az adatok egyértelműen azt mutatják, mennyire hatékony a baricitinib. Ezek a kiterjedt, ellenőrzött vizsgálatok azt mutatják, enyhíthetjük e szörnyű betegség okozta tünetek egy részét” – nyilatkozta Dr. Brett King, a Yale School of Medicine bőrgyógász docense és a tanulmány vezetője. Soron kívül A Volánbusz újabb elektromos meghajtású buszokkal bővíti flottáját – ezekbe a városokba érkeznek az új buszok

Az egyetem jelentése szerint jelenleg nincs hivatalosan jóváhagyott kezelés az alopecia ellen, noha csak az Egyesült Államokban évente körülbelül 200 ezer embert diagnosztizálnak a gyors hajhullást okozó betegséggel, amely a szemöldököt és szempillát is érintheti.

A vizsgálatban összesen 1 200-an vettek részt, a nagyobb adagot kapó betegek harmada pedig képes volt visszanöveszteni hajkoronáját – számolt be a Futurism.

Meglepő módon nem ez az első eset, hogy King baricitinibet, egy Janus-kináz (JAK) gátlót használ bőrgyógyászati betegség kezelésére; 10 évvel ezelőtt más JAK-gátlókat használt például az ekcéma és vitiligo kezelésére.

Az alopecia a legtöbb immunbetegséghez hasonlóan társbetegségekkel járhat, tehát nem csupán kozmetikai probléma; King korábbi kutatásai szerint a szív- és érrendszeri betegségekkel is összefüggésben állhat. Tekintettel a JAK-kezelések korábbi sikereire, joggal remélhetjük, hogy a most kifejlesztett kezelés is biztonságos és hatékony, és a szabályozó hatóságok is jóváhagyják.