Irakban „mindenki a beígért CNN-rakétákat kereste“, mégsem találták, így játszott szerepet a média
Vasárnap van az Egyesült Államok vezette nemzetközi koalíció iraki inváziójának 19. évfordulója, Primakov a nyugati média szerepéről ejtett néhány szót.
Vasárnap van az Egyesült Államok vezette nemzetközi koalíció iraki inváziójának 19. évfordulója. 2003. március 20-án a terrorizmus elleni küzdelem és a tömegpusztító fegyverek keresése ürügyén a koalíciós erők megkezdték az iraki városok tömeges bombázását.
Ennek eredményeképpen az ország elnökét, Szaddám Huszeint megfosztották a pozíciójától és kivégezték, a nemzetközi egyezmény által tiltott tömegpusztító fegyvereknek nem bukkantak a nyomára és az IS terrorista csoport, amely továbbra is rettegésben tartotta a civileket, erősödni kezdett az országban.
Javgenyij Primakov, a Független Államok Közössége ügyeivel, a külföldön élő honfitársakkal és a nemzetközi humanitárius együttműködéssel foglalkozó szövetségi ügynökség (Rosszotrudnyicesztvo) vezetője kifejtette a RIA Novosztyinak, hogy befolyásolta a média a támadás elindítását.
Primakov úgy véli, hogy a „nyugati médiának tisztán szolgáltató funkciója volt. Kizárólag az Irakban elrejtett tömegpusztító fegyverekről és Szaddám Huszein és az Al-Kaida kapcsolatáról beszéltek, ami teljes képtelenség volt. Nem szabad Szaddám Huszeint idealizálni, nem volt egy bárány, de nagyon rossz volt a kapcsolata az al-Kaidával“.
A Rosszotrudnyicsesztvo vezetője szerint az iraki biztonsági szolgálat Szaddám Huszein alatt elfogta az al-Kaida ügynökeit. Ugyanakkor „mindenki a beígért CNN-rakétákat kereste, amelyek állítólag valahol el voltak rejtve“.