Nosztalgia – íme az 5 legrosszabb PlayStation 1-es játék
A PS5-re várakozva összegyűjtöttük azokat a balul sikerült játékokat is, amelyek mindannyiunk gyermeki lelkében sötét nyomokat hagyhattak.
A PS5-re várakozva összegyűjtöttük azokat a balul sikerült játékokat is, amelyek mindannyiunk gyermeki lelkében sötét nyomokat hagyhattak.
Bár kétségkívül a Sony legelső konzolja alapozta meg a japánok jelenlegi népszerűségét, volt néhány cím, ami egyszerűen játszhatatlan volt.
Korábban az internet hiányában csak a dobozokon látható feliratokból és ajánlókból, valamint a tévében vagy az újságokban mutatott reklámokból tájékozódhattunk, így sokszor próba-szerencse útján tudhattuk meg, éppen egy zseniális játékot vásároltunk-e vagy kifogtuk az évtized csalódását.
Talán az idősebb korosztálynál még mindig megvan az az érzés, amikor szüleinkkel bementünk a legközelebbi elektronikai cikkeket árusító boltba, leemeltük a játékot a polcról, hazavittük, majd szomorúan állapítottuk meg, hogy beleestünk a csapdába, és borítón látottak helyett egy rakás szerencsétlenséggel vesződtünk igazi gameplay helyett.
Nyilván egyénenként eltérő, kinek mi számít a legrosszabb játéknak, mi viszont a Metacritic pontozását vettük alapul, így objektívabb képet kaphatunk arról, melyek lehettek a PS1-es konzolgeneráció legsilányabb címei.
Mortal Kombat: Special Forces (28 pont)
A Mortal Kombat: Special Forces nem egy tipikus verekedős Mortal Kombat game, a Midway fejlesztőinek ugyanis az az ambiciózus, egyben kevésbé briliáns ötlet jutott az eszükbe, hogy egy harmadik nézetű akciójátékká formálják a széria összes részét. A Special Forces bukása után szerencsére hamar belátták, hogy vissza kell térniük a megszokott recepthez.
A kritikusok egyáltalán nem voltak elájulva a játékmeneti változtatásoktól – a game-ből hiányoztak a hagyományos harci elemek, valamint csupán egyetlen játszható karakterrel lehetünk, Jax-szel; Kanón kívül pedig egyetlen híres Mortal Kombat szereplő sem tűnt fel a játékban.
Animorphs: Shattered Reality (27 pont)
Emlékeztek még azokra a könyvborítókra, amelyeken gyerekeket láthattunk, miközben állatokká változtak? Nos, ez a videójáték éppen K. A. Applegate könyvsorozatára épített – nem sok sikerrel.
A 2000-ben megjelent játékban a regényekben lévő főszereplő bőrébe bújhatunk, aki mindössze harci jelenetek során változik át állattá. A game nagy részében különféle akadályokat kell leküzdenünk, sokszor rendkívül frusztráló és idegesítő módon. Az Animorphs: Shattered Reality volt a SingleTrac játékfejlesztői stúdió utolsó játéka, az eredmény láttán sajnos teljesen jogosan.
HBO Boxing (26 pont)
A PS1 életciklusa alatt rengeteg fantasztikus bokszolós játékot adtak ki a konzolra, azonban a 2000-es HBO Boxing nem ebbe a kategóriába tartozik.
A játékban igazából a manapság bevált, klasszikus ütésrendszer működött – a háromszöggel, a körrel, a kereszttel és a négyzettel tudtuk módosítani, hogy éppen egyenest vagy horgot viszünk be ellenfelünknek, míg a ravaszokkal az irányon és az erősségen állíthattunk. A menetek közben a kommentátorok szintén hozzáadtak a játékélményhez, viszont a teljes összképen ezek a funkciók semmit sem javítottak.
A gameplay eszméletlenül lustának hat, a mozgások állandóan akadoznak, a késések pedig elviselhetetlenné teszik a game-et.
KISS Pinball (26 pont)
Ha valamilyen furcsa perverzió folytán egyszerre szeretnénk a KISS zenekart és a flippert, akkor a KISS Pinball egészen biztosan komoly csalódást okozhatott nekünk. Az első KISS tamatikájú flippert még 1979-ben alkották meg, meglepő módon a kocsmákban és a bárokban a tengerentúlon nagy népszerűségnek örvendett.
Néhány évtized után úgy gondolták, hogy 2000-ben jó ötlet lenne ismét feléleszteni ezt az elavult tradíciót és elcsábítani vele a fiatalokat is.
A kritikusok és a játékosok sem voltak elragadtatva attól, amit a KISS Pinball nyújtott. Többen azt kifogásolták, hogy a játék értelmetlen, valamint semmi köze magához a zenekarhoz. Akkortájt azonban találhattunk magunknak alternatívát – elég volt hozzá bekapcsolni a számítógépünket, és ingyen élvezhettük a 3D Pinball – Space Cadetet.
Dragon Ball Z: Ultimate Battle 22 (25 pont)
A Dragon Ball Z televízió-sorozat kihagyhatatlan része az anime-rajongók repertoárjának, viszont a róla mintázott Dragon Ball Z: Ultimate Battle 22 egy hatalmas katasztrófának bizonyult. A japán verziót 1995-ben adták ki, míg az észak-amerikai piacon csupán 2003-ban jelent meg. Az utóbbi változatból hiányzott az angol szinkron, továbbá az összecsapások előtti jeleneteket is kivágták.
Az észak-amerikai verziót a valaha volt legrosszabb PS1 game-nek tartják elavult grafikája és kezelhetetlen irányítása miatt, egyetlen pozitívumként csupán a 22 klasszikus játszható Dragon Ball Z karaktereket tartják számon.