Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Több Xbox fogyott az elmúlt hónapban, mint PS5

Több Xbox fogyott az elmúlt hónapban, mint PS5

Több Xbox fogyott az elmúlt hónapban, mint PS5
Sony, Microsoft

A Microsoft újgenerációs konzoljainak eladásai megjelenés óta először haladták meg a Sony masinájának értékesítését.

A Gamesindustry.biz nemrégiben közzétette a legfrissebb európai statisztikákat, melyekből kiderült, hogy az elmúlt hónapban több Xbox konzol fogyott, mint PS5 játékgép, ami annak köszönhető, hogy a Series S konzolok elérhetősége az utóbbi időben jelentősen megnőtt Európában.

A cikk a videó után folytatódik

A jelentés óriási győzelemként értékelhető az Xbox Series masinák számára, mivel a világjárvány kitörése óta rengeteg probléma adódott a készlethiány miatt. A Sony ugyanezekkel a gondokkal küzdött, ám esetükben továbbra sem oldódott meg a helyzet, a PS5 még mindig hiánycikknek számít.

Mindeközben kiderült, hogy Japánban is valósággal szárnyal az Xbox Series X és Series S, továbbá Észak-Amerikában is megerősítette piaci helyzetét a Microsoft gaming részlege, ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy összességében a Sony még mindig mérföldekkel lekörözi riválisát, így van még mit tenniük a redmondiaknak ahhoz, hogy beérjék a japánokat.

Bennfentes iparági források azt pletykálják, az Activision Blizzard felvásárlását követően a Microsoft ismét egy nem várt fordulattal rázhatja fel a piacot, mégpedig felfrissítheti az Xbox Series termékcsaládot egy új konzollal, bár azt nem tudni, ebben a jelenlegi chipkrízis közepette rejlik-e ráció.