Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Óriási árrobbanást és hirtelen drágulást idézhet elő a lappangó infláció

Hiába próbálják különböző módszerekkel elfojtani a pénzromlást, szakértők szerint később visszaüthet ez a fajta gazdasági politika.

...svg content...Pixabay
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

Petschnig Mária Zita közgazdász szerint az élelmiszerek drágulása miatt lett végül 8,3 százalékos a februári éves infláció. A dráguláshoz hozzájárult, hogy a választásra időzített kormányzati pénzszórás révén mesterségesen felfújt kereslet jelent meg, ami nélkül nem lett volna ekkora áremelkedés, hiszen ha nincs, aki megvegye a drágább árut, akkor nem éri meg árat emelni – olvasható a 24.hu riportjában.

A februári deficit elképesztően magas értékeket vett fel, majdnem 1 600 milliárd forint volt, míg az évest 3,1 ezer milliárd forintra tervezték – mindez azt jelzi, mennyire hatalmas volt az inflációt gerjesztő jövedelemkiáramlás 2022 elején. Soron kívül Korlátozottan ugyan, de újraindult a vasúti közlekedés a Déli pályaudvaron

A szakember egyelőre nem érzékeli az úgynevezett élelmiszerár-befagyasztás jótékony hatását. Még átmenetileg sem.

Amikor a piacon a zöldségárus azt mondja, olyan árak vannak, hogy szégyelli kimondani, az árulkodó; és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy emiatt a 8,3 százaléknál jóval nagyobb inflációt érzékelhetnek az emberek, akár 20 százalékost is – magyarázta Petschnig Mária Zita.

Ha nem lenne elfojtott infláció, a közgazdász nem tartja kizártnak, hogy már most két számjegyű volna az áremelkedés. Az elfojtott inflációnak viszont ára van, mert amikor majd fel kell szabadítani az árakat, akkor nagyobb árnyomás zúdul rá a fogyasztásra.

Fekete-Győr András elvesztette képviselői mandátumát

Hivatalossá vált: Fekete-Győr András elvesztette képviselői mandátumát.