Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Végtelen gyilkos bohócot generált rémálom formájában egy neurális hálózat (videó)

Csak erős idegzetűeknek ajánljuk a felvételt, hiszen olyan képkockák láthatóak rajta, amelyek megtekintése után garantáltan nehezen fogjuk tudni álomra hajtani fejünket.

...svg content...Unsplash
Technológia
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

Az Artificial Nightmares című alkotást egy neurális hálózattal készítették el, mégpedig úgy, hogy a lehető leghátborzongatóbb élményt nyújtsa a bohócok által inspirált, rémálomszerű történet.

A videó jól bemutatja, milyen szürreális képeket tudnak létrehozni ezek a különleges algoritmusok, amikor megpróbálják imitálni és újraalkotni a valós fotókat – ebben az esetben bohócok képéről van szó, ugyanis erre tanították be őket. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

A leírás szerint a képeket három mesterséges intelligenciával generálták, mégpedig VQGAN, CLIP és Rife-RealESRGAN algoritmusokkal, amelyek mindegyike szövegalapú felszólításokat használ a fotók kialakításához.

Mindezek alapján látható, az elmúlt évek során mekkora fejlődésen mentek keresztül a neurális hálózatok, melyek kapcsán elképzelhető, hogy a technológia további előretörésével akár megváltozhatnak hagyományos médiafogyasztási szokásaink is.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.