Az Egyesült Államok kiemelt figyelmet fordít a lehetséges ransomware támadásokra
Attól tartanak, ha az oroszok azt hiszik is, hogy megfelelően kalibráltak egy rosszindulatú kibertevékenységet valamilyen célra, hibázhatnak, ami az egész világra fenyegetést jelenthet.
Paul Nakasone tábornok, a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) vezetője pénteken úgy fogalmazott a hírszerzési bizottság ülésén, az amerikai kormány kiemelt figyelmet fordít azokra a kiberbűnözőkre, akik ransomware támadásokat hajtanak végre amerikai szervezetek ellen az ukrajnai háború során.
Az FBI igazgatója, Christopher Wray a globális kockázatokat értékelő éves meghallgatásán azt is hozzátette, a tisztviselők az orosz kormány által támogatott, Ukrajnát célzó kiberműveletektől is tartanak, amelyek potenciálisan akadályozhatják az amerikai szervezeteket – számolt be a CNN.
Az FBI igazgatója egy 2017-es NotPetya néven ismert kibertámadásra hivatkozott, ami az ukrán számviteli szoftverek megfertőzésével kezdődött, hamarosan azonban átterjedt a világ nagyvállalataira, és becslések szerint 10 milliárd dolláros kárt okozott. Az igazságügyi minisztérium később az orosz GRU katonai hírszerző ügynökséget tette felelőssé a támadásért.
Az amerikai tisztviselők szerint jelenleg nincs hiteles és konkrét fenyegetés, ami az Egyesült Államok ellen irányulna és az orosz invázióból fakadna, de a nyugati szankciók miatt hónapok óta fennáll a veszélye egy lehetséges megtorló hackertámadásnak a Kreml részéről.