Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
67,232 $

Kiderült, milyen rakétatesztet hajtott végre Észak-Korea legutóbb

Észak-Korea állítása szerint egy héten belül már a második adatátviteli és más kulcsfontosságú teszteket hajtott végre egy kémműhold fejlesztéséhez.

...svg content...Fotó: Észak-koreai rakétakísérletről szóló tudósítás a szöuli központi pályaudvar tévéképernyőjén 2020. március 9-én. A dél-koreai hadsereg tájékoztatása szerint Észak-Korea három azonosítatlan rakétát lőtt ki a Japán-tenger irányába. MTI/EPA/Dzson Hon Kjun
Ázsia

Hujber Dávid

Szerkesztő

Mint arról korábban beszámoltunk, Észak-Korea pár hónapon belül már majdnem a tizedik rakétatesztjét hajtotta végre, ami mindig nagy figyelmet kap, különösen a szomszédos Dél-Korea és Japán részéről. Általában hivatalos közlemény formájában reagálnak ezekre az északiak, és ez legutóbb sem volt másképp.

Észak-Korea azt állítja, hogy adatátviteli és más kulcsfontosságú teszteket hajtott végre, ami mögött egy kémműhold kifejlesztése áll. Erről az állami média számolt be vasárnap, és ez már a második ilyen teszt volt egy héten belül, ami arra utal, hogy Észak-Korea hamarosan egy nagy hatótávolságú rakétaindítást tervez végrehajtani, amit velük szemben tiltanak a nemzetközi törvények. Soron kívül Ezek a legnépszerűbb hazai úti célok a pünkösdi hosszú hétvégén

Észak-Korea nemigazán vesz tudomást ezekről a törvényekről, rendre megszegik azokat, és továbbra sem hajlandóak tárgyalni az USA-val, mert szerintük ellenséges szándékaik vannak. Az észak-koreai hírügynökség egy újabb fontos tesztként jellemezte a legutóbbi rakétaindításukat, amelynek során a műhold adatátviteli rendszerét is tesztelték, illetve a földi irányítórendszerekről gyűjtöttek adatokat – írja az abc News.

Külső szakértők szerint Észak-Korea egy kamerát szállító ballisztikus rakétát lőtt ki a KCNA által leírt tesztek elvégzésére. Észak-Korea korábban megerősítette, hogy teszteltek egy ilyen kamerát, amit a felderítő műholdra terveznek elhelyezni, és az felvételeket közölt az űrből a Földről. Kim Dzsong Un egyik nagy terve, hogy saját kémműholddal is rendelkezzenek, amihez Észak-Koreának nagy hatótávolságú rakétát kell indítania, hogy az pályára állhasson. Az ENSZ azonban tiltást vezetett be Észak-Korea részére az ehhez hasonló kilövésekre.

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

Egyelőre nem világos, hogy az új kamerarendszer kellően alkalmas-e ahhoz, hogy egy kémműholdra szereljék, mivel az északiak hétfőn közzétett műholdas felvételei nem tartalmaznak nagy felbontású képeket. Mivel a szombati tesztet követően nem tettek közzé újabb műholdképeket, arra lehet következtetni, hogy nem sikerült a korábbiaknál nagyobb felbontású képeket készíteniük, amiről egy dél-koreai szakértő számolt be a Sejong Intézettől. Észak-Korea 2012-ben és 2016-ban állította pályára az első és második megfigyelő műholdját, de egyes külföldi szakértők szerint egyik ilyen földfigyelő műhold sem küldött képeket vissza Észak-Koreának, ugyanakkor ezek a kilövések hozzájárultak az ország rakétafejlesztési programjához, majd 2017-ben három sikeres interkontinentális ballisztikus rakétakísérletet hajtottak végre.

Klopp megerősítette, a Liverpool az utolsó klubja Angliában

Szoboszlai Dominik edzője nem fog más csapatot irányítani Angliában, és azt mondja, hosszú szünetre megy.