Várhatóan nem befolyásolja a globális chipellátást az ukrán-orosz háború
Minden jel arra utal, hogy nem romlik majd a chipkrízis, bár a szélesebb körű gazdasági aggodalmak továbbra is fennállnak.
Egyelőre nem tudni, az Oroszországra kiszabott büntető szankciók milyen hatással lesznek a világgazdaságra, szakértők csak találgatnak annak kapcsán, a közeljövőben pontosan miként reagálhatnak bizonyos szektorok a megszorításokra.
A tajvani székhelyű TSMC chipgyártó már pénteken megerősítette, hogy nem kell szignifikáns ellátási problémákra számítani.
A helyi kormány a Sen Jong-csin miniszterelnök-helyettes által vezetett ülést követően közleményt adott ki, amelyben kijelentették, hogy a nyersanyagok, köztük a neon és a C4F6, valamint a palládium hiánya nem lesz jelentős hatással a termelésre, mivel ezek máshonnan is beszerezhetőek, nem csak Oroszországból.
Emellett John Neuffer, a félvezetőipar érdekeit képviselő Semiconductor Industry Association szervezet vezérigazgatója a Reutersnek adott nyilatkozatában kiemelte, a kulcsfontosságú anyagok beszállítóinak sokszínűsége miatt nem hiszik, hogy az ukrán-orosz konfliktus közvetlen zavarokat okozhat.
Az Intelnél is úgy gondolják, számottevő negatív hatások nem várhatóak: a kékek szóvivője elmondta, a változatos, globális ellátási láncra épülő stratégiájuk minimalizálja az esetleges helyi fennakadások kockázatát.
Hasonlóképpen a GlobalFoundries Inc. sem számít a helyzet súlyosbodására, álláspontjuk szerint bár a globális chiphiány továbbra is negatívan befolyásolja a piacot, a szankciók nem bizonyultak olyannyire erőteljesnek, hogy megakadályozzák az állapotok javulását.