Szakemberhiány hátráltatja a globális chiphiány enyhülését
Jóval több képzett szakemberre lenne szükség ahhoz, hogy véget lehessen vetni a félvezetőhiánynak.
Az elektronikai cikkek piacán lassan már két éve uralkodó chiphiány az ellátási láncok fennakadásai miatt továbbra is megoldatlan problémahegyként tornyosul a szektor fölé, amelyen gyakorlatilag lehetetlen feladat enyhíteni.
A Nikkei Asia jelentése szerint a szakemberhiány lehet a következő akadály a félvezetőhiány feloldása felé vezető úton, a tajvani TSMC chipgyártónál ugyanis arról panaszkodnak, egyre nehezebb hozzáértő munkaerőt találni.
Ezzel párhuzamosan óriási kereslet mutatkozik a diplomás mérnökök iránt, a lap által megkérdezett egyetemi hallgatók többségét már államvizsga előtt leszerződtetik a nagyobb vállalatok, hogy később a konkurencia ne tudjon lecsapni rájuk.
A jelenlegi helyzet nemcsak a piaci szereplőket, hanem a kormányzatot is negatívan érinti – mindketten egyetértenek abban, hogy az iparágnak jelenleg rengeteg informatikusra és mérnökre lenne szüksége, ezért kiemelten fontos, hogy gyakorlott tehetségeket képezzenek, és vegyenek fel.
A TSMC-nél február elején közel kétezer betöltetlen álláshely volt, a kereslet kielégítése érdekében végrehajtott infrastrukturális fejlesztésekkel pedig valószínűleg még több fog keletkezni, ami rányomhatja bélyegét a globális chipkrízis alakulására is.