Megállíthatatlan drágulás jöhet a magyar webáruházakban
Ismét nőtt hazánkban az e-kereskedelem részesedése a divatszegmensben, mégpedig olyannyira, hogy Magyarországon a divatipari cikkek ötödét kizárólag webáruházakban értékesítik.
Tovább nőtt Magyarországon az e-kereskedelem részesedése a divatszegmensben: az online értékesítés közel 23 százalékkal nőtt 2020-hoz képest, amivel az e-kereskedelem a teljes divatkereskedelemben való részesedése 19,7 százalékra emelkedett – derült ki a Glami.hu sajtóközleményéből.
A divat kiskereskedelem a 2020-as 11 százalékos visszaesés után 2021-ben mintegy 10 százalékkal tudott nőni, így a várakozások szerint a hagyományos csatornákon történő értékesítés 2022-ben újra elérheti járvány előtti szintet. Az e-kereskedelmi piac divat szegmensének értéke ráadásul elérte 311 milliárd forintot.
Magyarországon az elmúlt egy évben tovább nőtt az online vásárlás népszerűsége. A tavalyi év első féléve ugyan alacsonyabb számokat hozott mint 2020 azonos időszaka, azonban az előző évvel ellentétben az értékesítések volumene 2021-ben már jelentősebb visszaesés nélkül emelkedtek az év végéig.
A karácsonyi szezonban a webáruházak forgalma jelentősen meghaladta az előző évit, és az elmúlt évek tendenciájától eltérően a december még a novembernél és a Black Friday-nál is erősebb volt. Az átlagos rendelési érték 2021-ben nem nőtt jelentősen, átlagosan 2,5 százalékkal volt magasabb 2020-hoz képest.
Az e-kereskedelemben érdekelt divatcégek 48 százaléka tervez áremelést 2022-ben. Többségük arról számolt be, hogy jelentős, 11-15 százalékos áremelést tervez, magasabbat, mint a szomszédos országokban.