Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
354,11 Ft
Euró
385,02 Ft
Font
450,36 Ft
Bitcoin
71,007 $

Már a bankkártyákat is elérte a globális chiphiány

Mivel a fizetések jelentős része továbbra is hitelkártyákkal történik, ezért a chiphiány jelentősen árthat a piacuknak.

...svg content...Twenty20
PC

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Gyakran halljuk, hogy a globális chiphiány főként a járműveket, vezérlőpaneleket, grafikus kártyákat, okostelefonokat, számítógépeket, televíziókat és egyéb okoseszközöket gyártó vállalatokat sújtja.

Azért ezek a kategóriák számítanak érintettnek, mivel az elektronikai termékek többsége általában olyan alkatrészekből állnak, amelyek integrált áramkört igényelnek, ám az óriási kereslet miatt kialakult ellátási problémák más ágazatokat is elértek. Soron kívül Újabb megrázó információk láttak napvilágot a halálos verőcei hajóbalesetről

A bankkártyák alapvető komponense az úgynevezett EMV chip, amelyet a tranzakciók lebonyolításához használnak. Mivel a globális félvezetőhiány miatt a gyártási folyamatuk problémákba ütközött, így nem tudtak elegendő mennyiségű lapkát a hitelkártyákba szerelni, ez pedig megnehezítette a bankok számára a plasztikok elfogadását.

Az ABI Research kutatóintézet felmérése szerint 2022-ben akár 740 millió hitelkártya kibocsátása maradhat el, melynek következtében fennakadások várhatóak az ügyintézéseknél is, hiszen az ügyfelek hiába fogják kérvényezni az új plasztikokat, a bankok nem tudnak majd belőlük elegendő darabot szolgáltatni.

Félő, hogy a probléma negatív hatással lesz a GDP-re, így az országok gazdaságára, aminek részben az az oka, hogy a kevesebb forgalomban lévő hitelkártya kevesebb vásárlást eredményezhet – egyetlen megoldás a digitális megoldások bevezetése lehet, amelyekhez nem kell kinyomtatott bankkártya, csak egy virtuális térben létező alternatíva.

Toni Kroos bejelentette a visszavonulását, utolsó meccseire készül

Toni Kroos úgy döntött, nem marad a Real Madrid játékosa, de máshol sem lép már pályára azt követően, hogy véget ér a közelgő Európa-bajnokság.

Nukleáris megállapodást kötött egymással Magyarország és Japán

Nukleáris együttműködési megállapodást kötött Magyarország és Japán, amelynek célja a kis teljesítményű és helyigényű atomreaktorok technológiai fejlesztése.