Farkasokat irthattak a Bükkben, már nyomoznak az ügy kapcsán
Védett szürke farkasok kilövése miatt vizsgálódik a Nemzeti Nyomozó Iroda, azonban hosszú évek óta egyetlen elkövetőt sem sikerült elfogniuk.
Tavaly januárban, egy helyi természetvédő Szarvaskő és Sirok között őzek, szarvasok, muflonok, vaddisznók, továbbá 3 kisebb termetű ló rothadó tetemeire bukkant, amely alapján a Bükki Nemzeti Park feljelentést tett hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt, azonban a rendőrség hamar lezárta az ügyet, mivel a „feljelentés tárgyát képező hulladék nem minősül veszélyes hulladéknak”.
Sajnos ez már a sokadik eset, hogy nagy számban bukkannak állati maradványokra a környéken, korábban például elkapták az egyik vadásztársaság dolgozóját, aki azt állította, hogy „farkasok etetése céljából” helyezett el tetemeket.
A fokozottan védett szürke farkasok nagyjából 10 éve tértek vissza a Bükkbe, amelyekre a jelentések szerint többen vadásznak, viszont ezzel kapcsolatosan nyomra még nem leltek a hatóságok, 2013 óta a park területén senkit nem vontak felelősségre a farkasok leölése miatt – közölte az Infostart.
Jelenleg orvvadászat gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen folytat eljárást a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda, amelyben a 2018-as kilőtt farkasok ügyét is vizsgálják, de a folyamatban lévő nyomozás érdekeire való tekintettel bőven tájékoztatást nem tudtak nyújtani.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának jelentése szerint jelenleg a Bükkben, a Mátrában és a Tarna vidéken egy-egy farkascsalád él, egyedszámuk pedig a szaporulattól, természetes elhullástól és vándorlástól is függ, s mivel jellemzően rejtőzködő életet élnek, így létszámukra a nyomaik alapján tudnak leginkább következtetni.