Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
66,991 $

Bolygókat rajzolgatott az egyetemista, végül a NASA munkát ajánlott neki

A 22 éves diák a karantén idején kezdte feltölteni alkotásait Instagramra, ahol hatalmas követőtáborra tett szert, és az űrügynökség figyelmét is felkeltette.

...svg content...Fotó: Mehaniq / Twenty20
Világűr

Czinder Tímea

Szerkesztő

A pandémia miatti karantén sokak számára jelentette egy új hobbi kezdetét; a szingapúri egyetemista, Jarrod Chua például bolygókról készült képregényeket kezdett rajzolni, amelyek segítségével tényeket vagy elméleteket magyarázott el az olvasóknak – számolt be a The Star.

Ezeket a rajzokat 2020 júniusában @spaceytales nevű Instagram-oldalára is feltöltötte, amivel egy hónap alatt ezer érdeklődőt sikerült összegyűjtenie, mára pedig tizennyolcezer felett jár követőinek száma. Az illusztrációk híre a NASA-hoz is eljutott, 2020 júliusában pedig ők is felvették a diákkal a kapcsolatot, hogy engedélyt kérjenek egy a James Web Űrteleszkópról készült rajz közzétételéhez. Soron kívül Pünkösd: vasárnap és hétfőn is zárva lesznek az üzletek

Az együttműködés itt nem ért véget, az űrkutatási hivatal néhány hónappal később ismét jelentkezett, és ezúttal az egyik rajz képeslap formátumra módosítását kérte, cserébe pedig ezer dollárt ajánlott fizetségül. Chua nem sokat gondolkodott a válaszon, bár meglepődött, hogy a NASA fizetést ajánl a munkájáért.

Ezután Chua – aki egyébként a Szingapúri Technológiai Intézet elsőéves hallgatója – körülbelül egy évig dolgozott együtt a NASA nyilvános tájékoztatási osztályával. Az illusztrációt tartalmazó képeslap a múlt hónapban jelent meg az űrügynökség honlapján: a Föld bolygót ábrázolja, ahogyan a Hubble Űrteleszkóppal kémleli az univerzumot, majd egy frissítést kap, a James Webb Űrtávcsövet, amely százszor erősebb elődjénél.

Az űrillusztrációkkal kapcsolatos ötlet egyébként akkor született meg, amikor a fiú olyan űrrel kapcsolatos Instagram-fiókokat böngészett, amelyek nagyon sok szöveget tartalmaztak. Arra gondolt, át tudja ezeket az információkat ültetni képregénybe, hogy az emberek figyelmét jobban felkeltse. Azóta több mint száz ilyen illusztráció született, amelyek egyenként három-négy óra alatt készülnek el Adobe Illustrator segítségével.

„Közvetlen üzeneteket kaptam a világ minden tájáról olyan emberektől, akik támogatták, amit csinálok, és arról érdeklődtek, árulok-e termékeket, vagy megvásárolhatják-e könyvben a rajzaimat. Néhány tengerentúli óvodapedagógus is írt e-mailt arról, hogy tetszik nekik a munkám, és gyermekek tanítására használják őket”

– számolt be a diák a váratlan fogadtatásról.

Chua azt tervezi, rajzait gyermekkönyvbe állítja össze, a bolygókról készült rajzai alapján pedig plüssfigurákat, posztereket és kulcstartókat készít. Az álma, hogy egy nap a NASA washingtoni központjában dolgozzon, egyelőre azonban azt reméli, sikeresen felkelti a gyermekek érdeklődését a űrkutatás iránt.