A vendéglátósok is a digitalizáció felé terelődnek
Manapság szinte az élet minden területén jellemző a digitalizáció térhódítása, amely immár a vendéglátóipar szereplői számára is egyre hangsúlyosabbá válik.
A Modern Vállalkozások Programjának (MVP) vezetője, Sonkolyné Varga Emília szerint „amelyik vállalkozás még most sem tekint lehetőségként a digitalizációra, az megszűnik”, ezzel utalva arra, hogy a vendéglátás elengedhetetlen elemévé vált a digitális fejlődés, amely egyrészt a világjárványnak és a felgyorsult világnak is „köszönhető”.
A készpénz-mentesség és a vendégélmény felértékelődése arra ösztönzi a vendéglátás szereplőit, hogy innovatívabbakká váljanak, amellyel a Fruitsys Hungary Zrt. képviselője, Lakatos György is egyetért. Véleménye szerint egyre jobban csökken a személyes jelenlétek szükségessége a vendéglátó egységekben, hiszen a tulajdonosok számára is jóval könnyebb digitális úton irányítani az üzletmenetet.
Az iparág emellett jelentős fluktuációval küzd, tehát amit csak lehet, automatizálnak, a jól látható fejlesztésektől kezdve egészen a háttérben zajló folyamatokig. A raktárkezelés és kontrolling, valamint más egyéb támogató funkciók digitalizálásához a Fruitsys tud komplex szolgáltatást nyújtani, viszont a rendszerek bevezetése és ára bonyolultságtól is időtartamtól függően változhat.
Az MVP tanácsadói hálózata, a díjmentes felmérés és fejlesztési terv mellett a források felkutatásában is segíti a vállalkozásokat, a legközelebbi lehetőség pedig a Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program, amelynek 30 milliárd forintos keretére február végétől jövő márciusig pályázhatnak az érdeklődő kisvállalkozások – írta a Pénzcentrum.
Ez lehetőséget nyújt modern informatikai eszközök és szoftverek beszerzésére, a vissza nem térítendő támogatás pedig a projekt elszámolható összköltségének akár felére is fordítható, továbbá az elkövetkező hetekben az MVP rendezvényein is tájékozódhatnak az érdeklők a pályázati lehetőségekről.