Hamarosan Holdnak csapódik a SpaceX elszabadult rakétája
Teleszkópfelvételeken látható, amint a SpaceX által világűrbe bocsátott szerkezet ütközési pályára került.
A Virtual Telescope Project alapítója, Gianluca Masi egyetlen 60 másodperces expozícióval örökítette meg a Falcon 9 rakéta felső fokozatát, amelyet az űrtávcső által előidézett fényes, csillagok okozta csíkok között láthatunk.
A Deep Space Climate Observatory (DSCOVR) misszió eredetileg az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal (NOAA) és a NASA közös programja volt, ami 2015 februárjában indult a Florida keleti partvidékén található Cape Canaveral kilövőállomásról.
A rajt lebonyolítását követően a felső fokozatból egyszerűen kifogyott az üzemanyag, ezért nem tudott visszatérni a Földre. Az elmúlt hét év során a rakéta a bolygónk, a Hold és a Nap egymással versengő gravitációs erői miatt irányítatlanul, meghatározhatatlan ívű pályán keringett.
Az űrszerkezet várhatóan március 4-én, magyar idő szerint délután 13:25-kor csapódik a Hold túlsó oldalába, így a Földről közvetlenül nem lehet majd figyelemmel követni az eseményeket, csak műholdak, esetleg űrszondák révén szerezhetünk tudomást arról, pontosan mi fog történni.