Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Hogyan hatnak a covid-korlátozások a halálesetekre?

A Covid általi elhalálozások mértékét „alig vagy egyáltalán nem befolyásolták” a korlátozások, a Johns Hopkins szerint

...svg content...Fotó: Twenty20
Külföld

Takács Petra

Szerkesztő

Egy tanulmány szerint a koronavírus elleni zárlatok szinte alig vagy egyáltalán nem befolyásoltak a Covid általi elhalálozások mértékét, ellenben pusztító hatással voltak a nemzetgazdaságokra.

A Johns Hopkins Egyetem kutatói azt is megállapították a kutatásuk során, hogy a zárlatok a nemzetgazdasági gondok mellett hozzájárultak egy sor társadalmi következményhez, úgymint a munkanélküliség növekedéséhez, az iskolázottság csökkenéséhez, politikai nyugtalanság okozásához, a családon belüli erőszakhoz, ezzel aláásva a liberális demokráciát. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

A tanulmányuk az elmúlt két év során 34 közgazdasági, egészségtudományi és társadalomtudományi cikkben felfedezett tendenciák áttekintésén alapult, ami alapján arra jöttek rá, hogy az Európában és az Egyesült Államokban alkalmazott zárlatok átlagosan mindössze 0,2%-kal csökkentették a COVID-19 halálozást – írta a Sputnik News.

„A zárlatoknak tehát alig vagy egyáltalán nem volt közegészségügyi hatásuk, ellenben hatalmas gazdasági és társadalmi költségeket okoztak, következésképpen a lezárásra vonatkozó politikák megalapozatlanok, és el kell vetni őket, mint világjárványpolitikai eszközt” – ajánlották a kutatók.

Rejtélyes variánst fedeztek fel New York szennyvizében – senki sem tudja, honnan származik

Továbbá azt is megállapították, hogy a szigorú lezárási rendeletek valójában növelhették a halálozást és a vírus terjedését, mivel fokozták a családi egységekben való terjedést, mivel a szigorú szabadtéri gyülekezési korlátozásokkal arra kényszerítették az embereket, hogy kevésbé biztonságos beltéri helyeken találkozzanak.

Ezen megállapításaik pedig „összhangban vannak” a WHO 2006-os tanulmányának következtetéseivel, amely szerint az 1918-as influenzajárvány idején bevezetett, társadalmat elszigetelő, elkülönítő és karanténintézkedések akkoriban hasonlóan hatástalannak bizonyultak.

Dr. Neil Ferguson, a londoni Globális Fertőző Betegségelemző Központ igazgatója azonban elutasította a Johns Hopkins tanulmány következtetéseit, véleménye szerint a lezárásokat alkotó politikák országonként drámaian eltérőek, ami azt jelenti, hogy ennek relatív meghatározása kifejezetten problematikus ilyen szempontból.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.