Az amerikai külügyminiszter szerint Észak-Korea figyelemfelkeltésre használja a rakétakilövéseket
Észak-Koreában egyre szaporodnak a rakétakísérletek, amelyek Antony Blinken amerikai külügyminiszter szerint “destabilizálóak”.
Az Egyesült Államok külügyminisztere, Anthony Blinken felszólította Észak-Koreát, hogy üljön le tárgyalni az Egyesült Államokkal, ugyanis az amerikaiak nem táplálnak “ellenséges szándékot” Kim Dzsongun rezsimjével szemben.
“Szerintem Észak-Korea ezzel részben csak a figyelmet akarja felhívni magára. Ezt tette a múltban is, és valószínűleg továbbra is ezt fogja tenni” – nyilatkozta Blinken a kilövésekről, majd hozzátette, hogy az észak-koreai kísérletek “mélységesen destabilizálóak, veszélyesek, és az ENSZ Biztonsági Tanácsának számos határozatával ellentétesek” – írja a Channel News Asia.
Az észak-koreai állami média szerdán arról számolt be, hogy Kim Dzsongun személyesen felügyelte egy hiperszonikus rakéta indítását, amely egy héten belül már a második indítás volt az ország részéről.
A Biden-kormányzat szerdán öt észak-koreai állampolgárral szemben vezetett be szankciókat, az indoklás szerint szerepet játszottak az rakétaprogramokhoz szükséges felszerelések és technológia beszerzésében, ráadásul az USA kijelentette, hogy az ENSZ-től is szankciókat fog kérni.
Phenjan külügyminisztériumi szóvivője azzal vádolta az Egyesült Államokat a szankciók bejelentése után, hogy “szándékosan eszkalálja” a helyzetet. A szóvivő szerint ha “az Egyesült Államok ilyen konfrontatív álláspontot képvisel, a KNDK kénytelen lesz erősebb és biztosabb reakciót adni rá” – teszi hozzá a CNA.
A szóvivő hozzátette, hogy az új szankciók megerősitik az ellenséges amerikai szándékot, amelynek célja Észak-Korea “elszigetelése és megfojtása“, annak ellenére, hogy Washington többször felszólította Phenjant a diplomácia újrakezdésére, amely a szankciók enyhítésével és a nukleáris leszerelési lépésekkel kapcsolatos nézeteltérések miatt elakadt.