Megengedték, hogy a covidos alkalmazottak a munkahelyükön maradjanak
Az Egyesült Államokban az egészségügyi hatóságok egyre gyakrabban tesznek olyan rendkívüli lépést, hogy a koronavírusos kórházi dolgozók számára engedélyezik, hogy munkában maradjanak.
A kaliforniai egészségügyi hatóságok hétvégén jelentették be, hogy a pozitív tesztet kapott, de tünetmentes vagy enyhe tüneteket tapasztaló ápolók és más dolgozók munkában maradhatnak az ötnapos elkülönítést követően, mindeközben pedig az oltatlan, de egészséges orvosokat és nővéreket nem engedik dolgozni.
Majd a minisztérium kijelentette, hogy a fertőzött dolgozóknak extra védelmet nyújtó N95-ös maszkot kell viselniük, és más COVID-19-pozitív betegek kezelésére kell őket beosztani.
Ez a lépés egy reakció a súlyos kórházi munkaerőhiányra és az egyre nyomasztóbb esetszámokra, amiket a rendkívül fertőző omikron változat okoz. Emiatt a legújabb COVID-19 megbetegedések az Egyesült Államokban átlagosan napi 700 000 fölé emelkedtek, ami megdöntötte az egy évvel ezelőtti rekordot.
A vírussal kórházba került amerikaiak száma körülbelül 110 000, ezáltal sok kórház nemcsak elárasztva van a megbetegedésekkel, hanem a COVID-19 vírussal megbetegedett dolgozók nagy számban történő kiesése miatt is komoly létszámhiánnyal küzdenek – írja a BNA.
Két halálraítélt a golyó általi halál mellett dönthet az Egyesült Államokban
„Mindent megteszünk annak érdekében, hogy alkalmazottaink biztonságosan visszatérhessenek a munkába, miközben megvédjük betegeinket és személyzetünket a COVID-19 átvihetőségétől” – áll a Dignity Health közleményében. A Közegészségügyi Minisztérium arra kérte a kórházakat, hogy tegyenek meg minden lehetséges kísérletet annak érdekében, hogy a megüresedett helyeket külső munkaerő-kölcsönző ügynökségektől érkező alkalmazottakkal töltsék be.
A 100 000 tagot számláló Kaliforniai Ápolók Szövetsége a covidos kórházi dolgozók munkába küldésének döntése ellen lépett fel, és arra figyelmeztetett, hogy ez még több fertőzéshez fog vezetni. Kevin Cho Tipton, a Jackson Memorial kórház egyik ápolója elmondta, hogy megérti, miért akarják a kórházak, hogy az ötnapos elkülönítés után visszatérjenek a dolgozók, ennek ellenére aggódik a potenciális kockázat miatt, különösen a veszélyeztetett betegek, például a transzplantáción átesettek esetében.