A fóti verekedős orvos előéletéről nem tudtak a munkahelyén
A „fóti verekedős orvosként elhíresült” dr. Lestár Ferenccel szemben még nem indult fegyelmi eljárás, de a közeljövőben előfordulhat, hogy ez megváltozik
Kedden az Inter-Ambulance Zrt. sajtótájékoztatóján beszéltek dr. Lestár ügyéről, melynek során a testépítéssel is foglalkozó orvos ügyelete alatt Fóton egy házaspár érkezett hozzá azzal a kéréssel, hogy állítsa be gyógyszerekkel a nő vérnyomását. Ezt nem tette meg, kiemelve, hogy nem ügyeleti feladatkörnek számít, hanem háziorvosinak, ekkor a pár tagjai hol együtt, hol felváltva támadták meg dr. Lestárt fizikailag, mire védekezésképpen visszaütött. Az orvost nem függesztették fel vagy küldték szabadságra, jelenleg is dolgozik.
Az ügyben rendőrségi eljárás indult közfeladatot ellátó személy elleni erőszak gyanúja miatt, a két érintettet gyanúsítottként kihallgatták, ez ellen panasszal éltek. Majd kedden derült fény arra az információra, hogy dr. Lestár Ferencet 2018-ban már jogerősen elítélték közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és testi sértés miatt, melynek során bántalmazta egy kolléganőjét még 2014-ben. Ekkor a férfit 1 év 6 hónap szabadságvesztésre ítélték, a végrehajtást két évre felfüggesztették.
„Amikor együtt dolgoztunk a dunakeszi orvosi ügyeletben, nem voltam hajlandó neki lepecsételt receptet adni, amit annyira zokon vett, hogy székestül nekinyomott a radiátornak és fojtogatott.
Járványügyi szakértő: képtelenség oltásokkal megfékezni a járványt
A sofőr meghallotta a kiabálásomat, és levette rólam őt.” – mondta a bántalmazott, dr. Elor Judit, majd hozzátette, hogy az esetre 2014 pünkösdhétfőjén került sor. Egy másik kolléganő azt is megosztotta, hogy valóban sajátságos az orvos modora, ennek ellenére nem véletlenül választották meg Pest megye legjobb orvosának a sok újraélesztésnek köszönhetően.
Dr. Grécs László, a férfi felettese azt mondta, mellette állnak a jelenlegi helyzetben, a panaszok többsége pedig el sem jutott hozzájuk hivatalosan. Lestár Ferencet az Inter-Ambulance Zrt. foglalkoztatja, melynek dr. Zacher Gábor toxikológus és mentőorvos a szakmai vezetője.
Zacher a keddi sajtótájékoztatón megerősítette, a férfi papírjai is rendben voltak, hivatalos panaszok nem érkeztek hozzájuk sem beteg, sem kolléga részéről, az online panaszokkal, Facebook-hozzászólásokkal pedig nem tudnak foglalkozni, mert az nem számít hivatalos panasznak.
Zacher arról is beszélt, hogy a járványhelyzet eredményeképp az emberek érezhetően egyre idegesebbek, az orvosok pedig egyre többször tapasztalnak ilyen problémákat, mint ami Fóton történt, miközben ők is eléggé el vannak fáradva a megterheléstől. A probléma fontosságát jelzi, hogy már a Magyar Orvosi Kamara is úgy érezte, hogy ki kell állnia a meghurcolt, bántalmazott háziorvosok mellett – írta a Telex.